„Sport po krakosku”: Duże inwestycje sportowe przy szkołach [Podcast]

Budowana hala sportowa przy IX LO fot. Grawit Nosiadek/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

19 października zostanie otwarta nowa hala sportowa IX LO. Nie będzie to jednak ostatni w tym roku obiekt przekazany uczniom i mieszkańcom Krakowa. Prawie gotowe są kryty basen przy SP 144 i hala dla SP 89.

W ciągu 15 lat działalności Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wybudował setki obiektów, z których większość znajduje się przy szkołach. To m.in. 350 boisk, 12 hal sportowych i 11 krytych pływalni.

Gośćmi podcastu są dyrektor ZIS Krzysztof Kowal i dyrektor IX LO Aleksandra Pagacz-Pociask. Wspólnie omawiamy sukcesy sportowe koszykarek tej szkoły i przyglądamy się bliżej dwóm inwestycjom w Krowodrzy i Mistrzejowicach: hali sportowej przy IX Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Wróblewskiego i Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 im. Bohaterów Września 1939. Nie brakuje także informacji o innych budowanych i planowanych obiektach.

„Sport po krakosku” – podcast portalu LoveKraków.pl przygotowywany we współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Tworzymy audycje, dzięki którym poznacie sportowców i pasjonatów oraz dowiecie się, gdzie i jak uprawiać sport w Krakowie. Opowiemy Wam też o bogactwie bazy sportowej miasta.Budowa pływalni przy SP 144. Fot. Grawit Nosiadek/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Budowa pływalni przy SP 144. Fot. Grawit Nosiadek/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie