„Sport po krakosku”: Idź na basen po zdrowie. Gdzie pływać i dlaczego warto to robić [Podcast]

Wśród wielu nowych obiektów sportowych na terenie Krakowa, w czołówce znajdziemy m.in. kryte pływalnie. Specjaliści nie mają wątpliwości, że to dobry kierunek, bo pływanie pozytywnie wpływa na zdrowie.
W pierwszym odcinku podcastu „Sport po krakosku” na tapet bierzemy kryte baseny, z których można korzystać bez względu na porę roku. W ciągu kilkunastu ostatnich lat pod Wawelem przybyło aż dziesięć nowoczesnych obiektów, a jeden został gruntownie zmodernizowany. W realizacji jest basen przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 (os. Bohaterów Września 13). W najbliższych latach planowane jest powstanie sześciu kolejnych obiektów tego typu, w tym basenu olimpijskiego o długości 50 m.

Na tej liczbie na pewno się nie zatrzymamy, bo krakowianie – bez względu na płeć i wiek – bardzo lubią wskakiwać do wody, by trenować lub aktywnie odpoczywać. Możemy tylko przyklasnąć, bo pływanie wpływa na zdrowie – oczywiście pozytywnie!

Gośćmi podcastu byli: Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Paulina Kujawa, medalistka mistrzostw Polski w pływaniu, trener I kategorii i członek zarządu Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz Igor Zaremba, uczeń VII LO w Krakowie, utalentowany zawodnik stowarzyszenia „Olimpijczyk Kraków”.„Sport po krakosku”
– podcast portalu LoveKraków.pl przygotowywany we współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Tworzymy audycje, dzięki którym poznacie sportowców i pasjonatów oraz dowiecie się, gdzie i jak uprawiać sport w Krakowie. Opowiemy Wam też o bogactwie bazy sportowej miasta.