„Sport po krakosku”: Miliard złotych na inwestycje, z których korzystacie każdego dnia [PODCAST]

Hala sportowa przy SP nr 151 w Krakowie fot. Grawit Nosiadek/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Obchodzone w tym roku 15-lecie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie to dobry czas, by podsumować, jak w tym czasie zmienił się sport w naszym mieście. Od infrastruktury, przez popularyzację sportu, po organizację największych imprez.

Na budowę boisk, hal, pływalni, zaplecza klubów sportowych i wiele innych obiektów w ciągu 15 lat ZIS wydał ponad miliard złotych. W tej kwocie nie zawierają się setki milionów na dwa największe miejskie stadiony przy ulicy Kałuży i Reymonta, a także TAURON Arenę Kraków, po otwarciu której pierwsza taka jednostka w Polsce mogła jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.

Pod Wawel zawitały imprezy rangi mistrzostw świata i Europy, które przyciągają kibiców z całego świata, co pozwala promować Kraków w Polsce i na świecie. Zadaniem ZIS jest także popularyzacja sportu wśród mieszkańców. Może to robić jeszcze efektywniej od 2022 roku, po połączeniu z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Krakowa.

Jakie były początki ZIS? Gdzie pierwsi pracownicy organizowali pracę jednostki przed przenosinami do obecnej siedziby? Odpowiedzi także na te pytania padną w kolejnym odcinku podcastu z udziałem dyrektora Krzysztofa Kowala i kierownika działu komunikacji Anny Nowosielskiej.



„Sport po krakosku” – podcast portalu LoveKraków.pl przygotowywany we współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Tworzymy audycje, dzięki którym poznacie sportowców i pasjonatów oraz dowiecie się, gdzie i jak uprawiać sport w Krakowie. Opowiemy Wam też o bogactwie bazy sportowej miasta.