Stadion i hala AWF przechodzą metamorfozę za ponad 40 mln zł [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Uczelnia musi zakończyć remont do 15 maja, ponieważ obiekty będą wykorzystywane w czasie igrzysk europejskich. Warunki atmosferyczne nie przeszkadzają bardzo w prowadzeniu prac.

Modernizacja stadionu lekkoatletycznego i Hali Gier Sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie przy al. Jana Pawła II rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Inwestycje za ponad 43 mln zł (14,6 stadion, 28,5 hala) w około 90 procentach są finansowane przez rząd w ramach przygotowań do igrzysk. Za kilka miesięcy zostaną tam rozegrane konkurencje pięcioboju nowoczesnego, jednej z dyscyplin IE 2023. Rywalizacja 160 zawodników potrwa od 25 czerwca do 1 lipca. Wydarzenie będzie miało rangę mistrzostw Europy, sportowcy powalczą także o bezpośrednią kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

– Prace są realizowane zgodnie z harmonogramem – mówi Paweł Potoczek, kanclerz AWF.

Stadion

Zakończone zostały roboty przy podbudowie, betonowaniu i odwodnieniu płyty stadionu. Trwają prace przy wejściu i zjeździe. Przygotowano przepusty pod teletechnikę, wkrótce rozpocznie się jej montaż. Na odświeżonej trybunie zostaną zamontowane krzesełka, nieco później będzie układana nowa nawierzchnia bieżni stadionu. Inwestycja obejmie również modernizację pomieszczeń przydatnych do obsługi zawodów, m.in. stanowisk dla sędziów i spikera.

Hala Gier Zespołowych

Gruntownie przebudowywana jest hala, która będzie dostosowana do osób niepełnosprawnych. Wokół powstaną nowe chodniki, parkingi i droga przeciwpożarowa. – Trwają montaże instalacji. Nieprzerwanie – bez względu na warunki pogodowe – jest układane i ocieplane poszycie dachowe. Niedługo rozpoczniemy roboty przy elewacji, wymienimy stolarkę zewnętrzną. Rozpoczną się prace wykończeniowe wewnątrz budynku – wylicza Paweł Potoczek.

Aktualności

Pokaż więcej