Stadion Korony odżyje? Miasto wybrało nowego operatora

Stadion Korony jest strasznie zaniedbany fot. Marek Marszałek/LoveKraków.pl

Klub Sportowy Futbolowa Liga Szóstek Sp. z o.o. wygrał drugi przetarg na dzierżawę terenów stadionu Korona przy ulicy Parkowej. – Mamy trzyletni plan inwestycji. Cieszymy się, że wreszcie będziemy mieć swój „dom”, a ten piękny teren odżyje. Pierwsze prace planujemy jeszcze w tym roku  – mówi portalowi LoveKraków.pl Maciej Ziemba, prezes klubu.

Wybrany w drugim przetargu

Stadion Korony od lat popada w ruinę. Jesienią ubiegłego roku miasto wypowiedziało umowę dzierżawy Klubowi Sportowemu Korona. Wnioskowali o to radni. Przekonywali, że operator nie jest dobrym gospodarzem terenu na Krzemionkach. Do tego relacje na linii miasto - były już prezes klubu, Jan Mostowik od lat były bardzo trudne. Urzędników nie przekonał też przedstawiony wcześniej plan nowego zagospodarowania terenu przeddstawiony przez KS Korona.

- Nie znajduję żadnych argumentów, aby bronić klubu. Tereny zarządzane przez KS Korona wyglądają coraz gorzej – grzmiał Grzegorz Stawowy, radny Platformy Obywateskiej.

Zarząd Infrastruktury Sportowej rozpoczął więc poszukiwanie nowego operatora. Nie udało się za pierwszym razem, gdy miejska jednostka wyceniła miesięczny czynsz na prawie 20 tysięcy złotych plus VAT. Nowy zarząd KS Korona, na czele  prezesem Mirosławem Kolarczykiem, nie złożył oferty w rozstrzygniętym w środę przetargu.

W drugim przetargu wymagania ZIS-u były dwukrotnie mniejsze. Jedyną ofertę złożył Klub Sportowy Futbolowa Liga Szóstek. Miesięcznie będzie płacił za dzierżawę 10 tysięcy złotych plus vat. –Taka kwota nas satysfakcjonuje i niedługo będziemy mogli rozpocząć działalność – podkreśla Maciej Ziemba. Zarząd infrastruktury Sportowej przedstawił dzierżawcy umowę na czas nieokreślony. Niedługo obie strony złożą podpisy na dokumencie.

Nowy najemca podkreśla, że od lat szukał miejsca, gdzie mógłby prowadzić swoją działalność. – Chcemy, by teren przy ulicy Parkowej był głównym miejscem rozgrywania naszych turniejów. Dotąd musieliśmy wynajmować boiska w całym mieście. Wsłuchujemy się także w głos mieszkańców, którzy chcą mieć teren do uprawiania sportu.

Boiska, ścieżki, fitness…

W planach nowego dzierżawcy jest budowa ścieżek biegowych i bieżni, a w budynku klubowym pomieszczenia do fitness. Wyremontowany niedawno obiekt, gdzie teraz jest schronisko, do końca roku będzie zarządzany przez obecnego dzierżawcę. – Potem będziemy myśleć, co z tym zrobić – tłumaczy Maciej Ziemba.

Klub Sportowy Futbolowa Liga Szóstek chce też wybudować boiska ze sztuczną nawierzchnią. – Obecne asfaltowe są w fatalnym stanie. Wymiarowo te boiska będą podobne do orlików. W naszych turniejach ostatnio brało udział 112 drużyn. W trakcie rozrywek będzie się przez ten teren przewijało kilka tysięcy osób. To stworzy okazję do innych inwestycji. Zgłaszają się do nas partnerzy, z którymi będziemy rozmawiać – mówi prezes.

– Mamy trzyletni plan inwestycji. W ostatnich latach prowadziliśmy oszczędnościową politykę w klubie i mamy odpowiednie środki. Niewykluczone, że w przyszłości będziemy starać się o dotacje z zewnątrz – kończy Maciej Ziemba.

Operator, w razie potrzeby, będzie musiał nieodpłatnie udostępnić obiekty na czas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus