Szkoła przy Kijowskiej będzie miała basen [WIZUALIZACJE]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Sześciotorowa pływalnia z regulowaną głębokością, strefa spa, siłownia z salą treningową, sala konferencyjna i kawiarnia znajdą się w budynku pływalni, która powstanie przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 przy alei Kijowskiej.

Basen w Krowodrzy ma kosztować ponad 20 mililonów złotych i będzie gotowy za dwa lata. – Podobnie jak w innych prowadzonych przez nas inwestycjach, powstanie tam strefa saun, siłownia, kawiarnia i sala konferencyjna – mówi Paweł Popławski, kierownik Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Trzy już w budowie

Pływalnia w Krowodrzy będzie miała wymiary 25 na 16 metrów. Na trzech  torach będzie możliwa regulacja głębokości od zera do 300 centymetrów, dzięki czemu możliwa będzie nauka pływania kilkuletnich dzieci.

W strefie spa będzie można korzystać z sauny suchej i parowej, groty solnej i jacuzzi. Do tego dojdzie kawiarnia, siłownia i sala konferencyjna. W piątek odbyło się podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego.

Obecnie w Krakowie budowane są trzy inne baseny, w tym dwa przy szkołach. Pływalnie powstaną przy placówkach nr 155 (Czyżyny) i 158 (Dębniki) oraz na Os. Na Kozłówce (Bieżanów–Prokocim).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus