Szykują się duże zmiany. Piłkarska Wisła ma połączyć się z TS-em [TYLKO U NAS!]

fot. LoveKraków.pl

Końcówka 2015 i początek 2016 roku przy Reymonta będą bardzo gorące. Z nieoficjalnych informacji do których dotarliśmy, wynika, że Wisła SA połączy się z Towarzystwem Sportowym Wisła. Wisła ma być jedna, a za Roberta Gaszyńskiego prezesem zostanie dotychczasowy sternik TS-u, Piotr Dunin-Suligostowski.

Decyzje podobno już zapadły

Tele-Fonika Bogusława Cupiała od dłuższego czasu szukała rozwiązania, by pozbyć się piłkarskiej spółki. Rozmowy z TS-em trwały od lata, ale na początku października ten wydał oświadczenie, że do przejęcia nie dojdzie. „TS Wisła Kraków informuje, że prowadzone w ostatnim okresie rozmowy pomiędzy TS Wisła Kraków a Telefonika Kable SA dotyczące przejęcia Spółki Piłkarskiej WISŁA SA zostały zakończone. Powyższe rozmowy nie doprowadziły do wzajemnego uzgodnienia warunków, które umożliwiałyby przejęcie Spółki Piłkarskiej WISŁA SA przez TS Wisła Kraków – brzmiał komunikat.

Później chętny na Wisłę Kraków był Andrzej Kuchar, były główny udziałowiec Lechii Gdańsk. Długo rozmawiał z Bogusławem Cupiałem, spotkał się nawet z prezydentem Jackiem Majchorwskim, ale ostatecznie nie kupił klubu. Przeraziły go zobowiązania spółki, kolejne wypadające trupy z szafy.

Na 110-lecie klubu Wisła ma być jedna. Roberta Gaszyńskiego ma zastąpić Piotr Dunin-Suligostowski. – Decyzje podobno już zapadły – mówi nasz informator.

Dunin-Suligostowski nie potwierdza, ale też nie zaprzecza

Jeżeli informacje się potwierdzą, to duży wpływ na losy Wisły będą mieli ludzie powiązani ze środowiskiem kibicowskim, którzy zasiadają dziś w zarządzie TS-u. – Jeżeli zapadną jakiekolwiek decyzje, to będzie stosowny komunikat od właściciela. Tyle mam do powiedzenia – skomentował w rozmowie z LoveKraków.pl Piotr Dunin-Suligostowski.

comments powered by Disqus