Urzędnicy mówią: rusz się!

Boisko KS Kolejarz Prokocim fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Magistraccy urzędnicy chcą zachęcić krakowian, aby korzystali z miejskich terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych. Wystartowała akcja „Kraków w formie”.

– Chcemy przez ten najbliższy sezon zachęcić wszystkich krakowian, aby korzystali z miejskiej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej – mówi Monika Chylaszek, dyrektorka Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Krakowa.

Tłumaczy, że zdaje sobie sprawę z tego, że czeka nas lockdown, ale spodziewana ładna pogoda zapewne pobudzi mieszkańców do tego, aby wyjść z domów na świeże powietrze. – Obserwujemy i otrzymujemy sygnały że wielu z nas nie ma pojęcia o tym, gdzie są najbliższe tereny rekreacyjne. Szczególnie, że w ostatnim czasie powstało sporo nowych – dodaje.

Dlatego Urząd Miasta Krakowa stworzył specjalną mapę, na której można sprawdzić, gdzie np. znajduje się boisko do koszykówki, ale także ścieżka edukacyjna czy urządzenia rekreacyjne.

– Nasza akcja „Kraków w formie” nie jest kierowana tylko do ludzi młodych i wysportowanych, ale także tych ze słabszą kondycją, dla których wystarczy bardziej intensywny spacer – zaznacza Chylaszek.

MAPA

comments powered by Disqus