Wieczysta Kraków na obozie w Arłamowie. Dominują Polacy

fot. kswieczysta.com

Trener Maciej Musiał zabrał w Bieszczady 27 zawodników. W kadrze jest pozyskany w ubiegłym tygodniu obrońca Rafał Pietrzak, nie ma m.in. pomocnika Patrika Misaka, który odniósł kontuzję w jednym ze sparingów.

Zmieniony zespół Wieczystej trenuje od 3 lipca. Przed wyjazdem do Arłamowa rozegrał trzy sparingi, w których odniósł dwa zwyciętwa z Hutnikiem Kraków (2:0) i Podhalem Nowy Targ (4:1) oraz bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice.

Pazdan i Pietrzak w Wieczystej

Przeciwko beniaminkowi ekstraklasy w nowych barwach debiutował środkowy obrońca Michał Pazdan. To najgłośniejsze nazwisko, jakie trafiło tego lata do klubu z ulicy Chałupnika. Defensywę wzmocnił także lewy defensor Rafał Pietrzak. W ostatnim sezonie spadł z ekstrakalsy z Lechia Gdańsk, a wcześniej grał m.in. w Wiśle Kraków. 31-latek podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia.

Od poniedziałku do soboty (17-22 lipca) zespół przebywa na obozie w Arłamowie. Trener Maciej Musiał ma do dyspozycji 24 graczy z pola i trzech bramkarzy. W kadrze zabrakło Słowaka Patika Misaka, który na początku letnich przygotowań nabawił się urazu. 32-latek zszedł z boiska po zaledwie kilku minutach gry z Puszczą. Kontuzja nie jest bardzo groźna, ale w tym momencie nie może brać udziału w zajęciach z drużyną. Z rezerwami trenują Emmanuel Kumah (gra na pozycji, którą wzmocniono Pietrzakiem) i Maksymilian Hebel, dla których obecnie nie ma miejsca w pierwszym zespole (informacja za "Gazetą Krakowską").

Wieczysta na obozie

Podczas obozu „Żółto-czarni” mają zaplanowane dwie gry kontrolne z drużynami z IV ligi. W środę o godz. 11 zmierzymą się z Pogonią Lubaczów, a w sobotę z Cosmosem Nowotaniec.

Cel Wieczystej się nie zmienia i w nowym sezonie znów ma grać o awans. Pierwszy mecz o punkty czeka ją 4 sierpnia w Krośnie. Karpaty są beniaminkiem IV grupy III ligi.

Kadra Wieczystej na obozie w Turcji:

Bramkarze: Dzień, Murawski, Sapielak.

Zawodnicy z pola: Pietras, Gamrot, Kołodziej, Jankowski, Fidziukiewicz, Łysiak, Pazdan, Moulin, Faworow, Torres, Asmelash, Sławczew, Klimczak, Bąk, Danielak, Pietrzak, Bargiel, Pakulski, Rygiel, Koncewicz-Żyłka, Skrobański, Głogowski, Kiedrowicz, Kapek.