Wisła pojechała na obóz. Cracovia zostaje w mieście

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przed drużynami ekstraklasy ostatnie dwa tygodnie przygotowań do powrotu na boiska. Od poniedziałku do soboty piłkarze Białej Gwiazdy będą przebywać na Podkarpaciu. Cracovia zostaje w mieście.

Trener Artur Skowronek od 18 do 23 maja będzie kontynuował przygotowania drużyny do wznowienia rywalizacji o utrzymanie w ekstraklasie podczas zgrupowania w Arłamowie. Krakowianie wybrali Hotel Arłamów, który był bazą kadry prowadzonej przez Adama Nawałkę przed mistrzostwami Europy 2016 i mistrzostwami świata 2018. Kompleks oferuje między innymi dwa boiska i dwie hale sportowe.

„Piłkarze 13-krotnego mistrza Polski będą mieć zapewnioną wyłączność w przestrzeniach hotelowych, co gwarantuje warunki niezbędnej izolacji” – podkreśla Wisła na oficjalnej stronie klubu.

13. drużyna ekstraklasy może pojechać na obóz dzięki wsparciu nowego sponsora. Koszty organizacji pokryje firma CASS Construction and Steel Structures. W autokarze znalazło się miejsce dla 30 zawodników.

Wiślacy będą drugą drużyną, która wybrała ośrodek na Podkarpaciu. W ubiegłym tygodniu w Arłamowie trenował mistrz Polski Piast Gliwice. – Dobrze przepracowaliśmy ten czas w bardzo dobrych warunkach treningowych. Mieliśmy świetnie przygotowane boisko – podkreśla trener Waldemar Fornalik.

11. gol Alvareza

Nad formą intensywnie pracuje także Cracovia, obecnie trzecia siła ligi i półfinalista Pucharu Polski. Gdy tylko dostała zielone światło na powrót do zajęć, rozpoczęła treningi na obiektach przy ulicy Wielickiej. Tak będzie do pierwszego spotkania z Jagiellonią Białystok, które jest planowane 31 maja.

– Zostajemy na miejscu – poinformował nas trener Michał Probierz.

W ostatni weekend ponownie wystartowały 1. i 2. Bundesliga. Marcos Alvarez, który od nowego sezonu będzie grał w Pasach, strzelił gola dla VfL Osnabruck w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Arminią Bielefeld. Była to 11. bramka 29-letniego piłkarza w tym sezonie 2. Bundesligi.

comments powered by Disqus