Wynajęcie hali lub boiska bez papierologii. Są pierwsze dane

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Ponad stu rezerwacji obiektów sportowych w 11 krakowskich szkołach dokonali we wrześniu użytkownicy aplikacji BallSquad. Był to pierwszy miesiąc pilotażowego projektu, który potrwa do końca roku szkolnego.

Dzięki aplikacji osoby chcące wynając boisko lub salę nie muszą fatygować się do placówki, umawiać z pracownikami i podpisywać dokumentów. Rezerwacja, łącznie z płatnością, odbywa się elektronicznie. Po wejściu na stronę app.balsquad.pl wyświetla się menu, z którego wybieramy miasto. Następnie dzielnicę, dyscyplinę, rodzaj obiektu (wewnętrzy lub zewnętrzny), datę i czas gry. Po chwili otrzymujemy wyniki spełniające nasze kryteria. Po wybraniu konkretnego obiektu otrzymujemy informację o wymiarze hali (często są też zdjęcia), możliwości zaparkowania i cenie za godzinę wynajmu. Sumę można wpłacić on-line, a nawet rozdzielić między wszystkich uczestników gry.Aplikacja pomaga również w łączeniu miłośników konkretnych dyscyplin sportu. Można w niej stworzyć profil gracza, wybierając ulubione dyscypliny i zaznaczając obszar Krakowa, w którym chcemy grać. Aplikacja przesyła użytkownikom komunikaty na temat już istniejących rezerwacji i zawodników poszukujących drużyny.

W pilotażowym projekcie bierze udział 11 szkół samorządowych. Do tej pory największą liczbą rezerwacji dokonanych przez aplikację może się pochwalić Szkoła Podstawowa nr 85 (26 we wrześniu i 30 na październik). Wiele rezerwacji dokonano też w Szkole Podstawowej nr 117 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 13.

Aplikacja jest udogodnieniem także dla dyrektorów i pracowników szkół, bo dzięki niej mogą sprawniej zarządzać rezerwacjami i docierać do większego grona osób ze swoją ofertą i terminami wynajmu, które były do tej pory najmniej popularne – mówi Ewa Całus, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Szkoły, które biorą udział w pilotażu wynajmu obiektów sportowych:

Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Władysława Spasowskiego 8,

Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Ignacego Krasickiego 34,

Szkoła Podstawowa nr 40, ul. Pszczelna 13,

Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4,

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 105, os. Słoneczne 12,

Szkoła Podstawowa nr 117, ul. Jana Kurczaba 15,

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158, ul. Strąkowa 3a,

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13, ul. Kazimierza Odnowiciela 2,

Zespół Szkół Energetycznych, ul. Loretańska 16,

VIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Grzegórzecka 24,

IX Liceum Ogólnokształcące, ul. Czapińskiego 5.

comments powered by Disqus