Zbiórka pod Tauron Areną? To już nieaktualne. Nowa lokalizacja treningów biegowych

fot. materiał prasowy

5 lutego wznowione zostaną bezpłatne treningi biegowe dla dorosłych organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej. W 2022 roku zmieniło się miejsce zbiórki – okolice stadionu Cracovii zamiast Tauron Areny.

Trwające 90 minut zajęcia mają na celu przede wszystkim integrację środowiska biegowego i przygotowanie do zaplanowanych na ten rok imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej (Cracovia, Maraton, Bieg Trzech Kopców, Cracovia Półmaraton Królewski). Będą się odbywać od 5 lutego do 17 grudnia, w każdą sobotę z wyjątkiem dni świątecznych. Organizatorzy nie zapewniają szatni i depozytu. 

Trening dostosowany do poziomu biegaczy

Biegacze będą się spotykać o godzinie 10 przy Sklepie Biegacza w pasażu handlowym stadionu Cracovii (od strony Al. Focha) – który jest jednym z partnerów akcji „Biegaj w Krakowie” (drugim została firma ASICS). Treningi będą przeprowadzane w okolicach Błoń, a więc w nowej lokalizacji, ponieważ w ostatnich latach biegacze gromadzili się pod Tauron Areną i budowali formę w Parku Lotników Polskich. W programie pozostały wyjazdy do Puszczy Niepołomickiej lub Lasku Wolskiego w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Dodatkowo w lutym i marcu planowane są treningi w hali (szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu).

„Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy różne grupy zaawansowania. Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wszystkich zajęć, z zachowaniem reżimu sanitarnego zadbają trenerzy z olimpijczykiem, medalistą mistrzostwa świata i Europy Grzegorzem Sudołem na czele” – zapowiada Zarząd Infrastruktury Sportowej.

Kadra trenerska „Biegaj w Krakowie”:

Grzegorz Sudoł – trener I klasy LA, trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w chodzie sportowym.

Katarzyna Broniatowska – instruktor LA, zawodniczka i trenerka z bogatym doświadczeniem, reprezentantka Polski, mistrzyni i medalistka mistrzostw Polski, brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy w biegu na 1500 m.

Jakub Zięba – absolwent krakowskiej AWF, trener II klasy lekkiej atletyki PZLA i licencjonowany trener personalny.

Patryk Marmon – wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach średnich. Zawodnik czynnie startujący w zawodach. Reprezentant Polski, przez wiele lat zawodnik kadry narodowej.

Grzegorz Kunc – były reprezentant Polski, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Zawodnik specjalizujący się w biegach średnich. Czynny zawodnik z dużym doświadczeniem pomimo młodego wieku.

Magdalena Sudoł – trenerka w klubie AZS AWF Kraków, prowadzi zajęcia również dla dzieci z LDK, a wcześniej w programie Młodzieżowe Spotkania z Lekką Atletyką. Była medalistka mistrzostw Polski w czwórboju lekkoatletycznym. Zdobyła medal Akademickich Mistrzostw Polski, jak i Mistrzostw Polski Seniorów. Nauczyciel WF. Trener II klasy PZLA.

Magdalena Heród – Absolwentka AWF we Wrocławiu na kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalnością edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Zawodniczka startująca w sprincie, a obecnie w biegach średnich i długich.