Zdrowe podejście do warunków kontraktowych po spadku

fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków
Piłkarze, którzy zdecydują się pozostać w klubie po spadku i ci, którzy do niego dołączyli lub dołączą, muszą zapomnieć o pensjach na poziomie ekstraklasy. Trener Jerzy Brzęczek zdradził, że zawodnicy będą mogli liczyć na premie tylko za awans, a nie pojedyncze sukcesy na boiskach I ligi.

– Zawodnicy, którzy przychodzą, mają wpisane premie tylko za awans. W ten sposób chcemy ich dodatkowo zmobilizować – tłumaczy Jerzy Brzęczek.


Przypomnijmy, że po zwolnieniu dyrektora sportowego Tomasza Pasiecznego to Brzęczek w głównej mierze odpowiada za finalizowanie transferów i aktywnie włącza się do negocjacji z tymi, których widzi w drużynie. Po nieudanej walce o utrzymanie w ekstraklasie jego pensja, mimo dodatkowych obowiązków, została obniżona o 75 procent. Były selekcjoner reprezentacji powiedział też, że odejścia z klubu trenera bramkarzy Macieja Kowala i analityka Dominika Dyduły były na ich wniosek.

Odejścia ze sztabu i cele

– Chciałem, by z nami zostali. Dominik sygnalizował chęć odejścia już w marcu, a Maciej wybrał ofertę Rakowa z ekstraklasy – tłumaczy Brzęczek.

Kowala zastąpił dobrze znany przy Reymonta Artur Łaciak. Nowym analitykiem pierwszego zespołu zostanie pracownik akademii z drużyny Centralnej Ligi Juniorów.

Trener chciałby, by Wisła walczyła o awans, dlatego chce jak najszybciej mieć do dyspozycji w miarę kompletną kadrę, ale jak zawsze klub będzie obserwował rynek i nie wyklucza ściągnięcia zawodników pod koniec letniego okna. Jego zdaniem drużyn bijących się o ekstraklasę będzie więcej niż dwie-trzy. Spodziewa się trudnych meczów i dodatkowej mobilizacji przeciwników na Wisłę.


Zmiany w planie sparingów

Piłkarze Białej Gwiazdy rozpoczęli treningi 13 czerwca, a 18 rozegrają w Krakowie pierwszy sparing. Ich rywalem na stadionie przy ulicy Rydlówka 23 będzie drugoligowa Garbarnia. 2 lipca podopieczni Brzęczka mieli się zmierzyć z Resovią, ale gdy światło dzienne ujrzał terminarz I ligi i spotkanie między tymi zespołami zaplanowane już w 2. kolejce, oba kluby musiały zweryfikować plany. W miejsce drużyny z Podkarpacia Wisła umówiła się na sparing z GKS-em Jastrzębie, który w poprzednim sezonie spadł do II ligi. 

25 czerwca ma się odbyć sparing ze Stalą Mielec (ekstraklasa), 5 lipca z wicemistrzem Izraela Hapoelem Beer Szewa (trwają ostatnie ustalenia), który przyjedzie na zgrupowanie do ośrodka Cracovii w Rącznej, a na tydzień przed ligą z Podbeskidziem Bielsko-Biała (I liga).

comments powered by Disqus