Zimen, Kubalik, Kojnok. Co wiemy o współpracownikach Adriana Guli, nowego trenera Wisły?

Adrian Gula będzie jednym z czterech Słowaków odpowiedzialnych za wyniki Wisły fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
46-letni słowacki szkoleniowiec sprowadzi do Wisły trzech swoich współpracowników: asystenta, asystenta-analityka i trenera przygotowania fizycznego.

W sztabie Guli znajdą się jego rodacy: Marian Zimen, Ladislav Kubalik i Martin Kojnok. Wszyscy pracowali z nowym trenerem Białej Gwiazdy w czeskiej Viktorii Pilzno. 

Asystentem pierwszego szkoleniowca będzie urodziny w 1980 roku Marian Zimen. Pracę na ławce trenerskiej rozpoczął w zespole AS Trenczyn, gdzie w latach 2009-2013 pełnił funkcję asystenta. 1 lipca 2013 roku dołączył do sztabu szkoleniowego MSK Żylina i rozpoczął współpracę z trenerem Adrianem Gulą, stając się jednym z jego najbliższych współpracowników. Od tego czasu obaj szkoleniowcy nie rozstają się zawodowo - Zimen asystował Guli w kadrze Słowacji U-21, a ostatnio w Viktorii Pilzno.Funkcja asystenta i analityka przypadnie Ladislavovi Kubalikowi. 42-latek jest absolwentem uniwersytetu w Preszowie i specjalizuje się w dziale analizy. W Wiśle będzie odpowiadał za rozpracowanie rywala i sprawdzanie piłkarzy pod kątem przydatności do drużyny. Pierwsze kroki w trenerskiej karierze stawiał w Tatranie Preszów, skąd następnie przeniósł się do Żyliny, gdzie początkowo pracował z zespołami młodzieżowymi. 1 lipca 2013 roku objąć funkcję analityka w sztabie Guli. W styczniu 2020 roku trener Wisły postanowił ściągnąć Kubalika do Viktorii Pilzno. 

Najmłodszym nowym członkiem sztabu jest urodzony w 1989 roku Martin Kojnok. Trener przygotowania fizycznego zbierał doświadczenie w Slovanie Bratysława i kobiecej reprezentacji Słowacji. Współpracę z trenerem Gulą rozpoczął 1 lipca 2018 roku, kiedy to dołączył do sztabu słowackiej młodzieżówki., obejmując funkcję trenera przygotowania fizycznego. Niespełna dwa lata później panowie ponownie spotkali się w Viktorii Pilzno. 

– W sztabie pozostanie trener bramkarzy Maciej Kowal, analityk Dominik Dyduła i asystent szkoleniowca Kazimierz Kmiecik – powiedział w poniedziałek Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły.