Znamy wstępny plan przygotowań Wisły. Wcześniej krakowianie potrzebują wygrać z Niecieczą

fot. Krzysztof Porębski
W środę 5 stycznia krakowianie rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej ekstraklasy. Zanim rozjadą się na urlopy, w piątek czeka ich ważne spotkanie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

18 dni przerwy od wspólnych treningów będą mieli po ostatnim spotkaniu w tym roku podopieczni Adriana Guli. Początek przygotowań zaplanowano 5 stycznia w Myślenicach. Tydzień później odbędzie się pierwszy sparing, najprawdopodobniej z Tatranem Liptovsky Mikulas, przedostatnim zespołem słowackiej ekstraklasy.

 – W planach mamy też zgrupowanie w Turcji, bardzo potrzebny wyjazd. Trwają jeszcze rozmowy odnośnie sparingpartnerów – mówi trener Adrian Gula. Klub na razie nie potwierdził dokładnej lokalizacji obozu nad Bosforem.

Wisła zaczęła sezon od wygranej przy Reymonta 3:0 nad Zagłębiem Lubin. Granie w 2021 roku zakończy również u siebie – 17 grudnia z beniaminkiem Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Dla krakowian to bardzo ważny mecz, ponieważ wygrywając go powiększą przewagę nad ostatnim zespołem tabeli (który ma do rozegrania jeden zaległy mecz z Legią Warszawa) do dziewięciu punktów.

Trzech nieoobecnych, występ dwóch pod znakiem zapytania

Przeciwko drużynie prowadzonej przez Waldemara Piątka (po zwolnieniu pierwszego trenera Mariusza Lewandowskiego) nie zagrają Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga (obaj kontuzje) i Michal Frydrych (pauza za czerwoną kartkę).

Pod znakiem zapytania stoi występ Gieorgija Żukowa i Mateusza Młyńskiego. Kazach ma problem z kostką, a Polak narzeka na ból mięśnia dwugłowego. 

W środę Komisja Ligi anulowała żółtą kartkę Patryka Plewki, którą środkowy pomocnik niesłusznie obejrzał w ostatnim spotkaniu w Lubinie.