Cracovia organizatorem półfinału Pucharu Kontynentalnego

Lodowisko fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) przyznała Cracovii prawo organizacji turnieju Pucharu Kontynentalnego. Impreza odbędzie się w dniach 15-17 listopada tego roku.

Turniej zostanie rozegrany na Lodowisku przy ul. Siedleckiego 7 w Krakowie, a rywalami Pasów będą: mistrz Kazachstanu Bejbarys Atyrau, wicemistrz Białorusi Nioman Grodno oraz zwycięzca rozgrywek w grupie "C". Do finału, który odbędzie się w styczniu awansują dwie najlepsze drużyny zawodów.

– Trafiliśmy na trudnych przeciwników, ponieważ Bejbarys to mistrz, a Nioman to srebrny medalista rodzimych rozgrywek . Nie ma co ukrywać, że zarówno Kazachstan, jak i Białoruś to kraje zdecydowanie bardziej rozwinięte hokejowo od Polski – mówi Maciej Kruczek, kapitan Pasów.

– Chcemy jednak dać z siebie wszystko i wyjdziemy na lód z zamiarem powalczenia o zwycięstwo. Gramy na własnym lodzie i będzie to naszym atutem, dlatego liczymy też na sporą frekwencję i głośny doping naszych kibiców – dodaje Kruczek.

– Będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i dać wiele radości naszym kibicom. Na pewno będą to ciężkie spotkania, dlatego liczymy na duże wsparcie z trybun – wtóruje mu Adam Domagała.

Terminarz

I Runda, 20-22 września 2019:

Grupa A (Istanbuł - Turcja):  Crvena Zvezda Belgrad (Serbia), Irbis-Skate Sofia (Bułgaria), Skautafelag Akureyrar (Islandia), Zeytinburnu Istanbuł (Turcja).

Grupa B (Mechelen - Belgia): KHL Zagrzeb (Chorwacja), HYC Herentals (Belgia), Txuri Urdin San Sebastian (Hiszpania), Bat Yam Hockey (Izrael).

II Runda, 18-20 października 2019:

Grupa C (Browary - Ukraina): Mogo Ryga (Łotwa), HC Donbass (Ukrainia), Corona Braszów (Rumunia), Zwycięzca gr. A

Grupa D (Ritten - Włochy): Ritten Sport (Włochy), Ferencvarosi TC (Węgry), Olimpija Ljubljana (Słowenia), Zwycięzca gr. B.

III Runda, 15-17 listopada 2019:

Gupa E (Vojens - Dania): Nottingham Panthers (Wlk. Brytania), Amiens Gothiques (Francja), SonderjyskE Vojens (Dania), Zwycięzca gr. D.

Grupa F - Kraków: Bejbarys Atyrau (Kazachstan), Nioman Grodno (Białoruś), Comarch Cracovia, Zwycięzca gr.  C.

Finał, 10-12 stycznia 2020:

Po dwa najlepsze zespoły z grup E i F (gospodarzem zostanie jeden z czterech finalistów)

comments powered by Disqus