Błaszczykowski: Wisła została wystawiona na pośmiewisko. To nie do pomyślenia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W czwartek podpisał półroczny kontrakt, w piątek zostanie zaprezentowany, a w poniedziałek po 11 latach znów zagra w polskiej ekstraklasie. Zapraszamy na relację na żywo z powitalej konferencji Jakuba Błaszczykowskiego w Wiśle.
15:50
KONIEC KONFERENCJI.
15:50
Do sprzedaży trafiły już meczowe koszulki Kuby Błaszczykowskiego.
15:48
Kuba: Życzę wszystkim powodzenia, dużo zdrowia. Prezesom wszystkich zapłaconych faktur.
15:47
Kuba na koniec konferencji: Dziękuję wszystkim, którzy przybyli. Cieszę się, że budzimy tak duże zainteresowanie. Dziękujemy kibicom, którzy okazali nam wsparcie. Żaden klub w Polsce nie powinien dojść do takiej sytuacji. Wszystkim klubom życzę jak najlepiej, powinniśmy się wspierać. Sport powinien łączyć.
15:47
Królewski: Jest jeszcze trochę problemów z restrukturyzacją klubu i płynnością finansową. Szukamy inwestorów z renomą co najmniej taką jak Wisła Kraków
15:44
Jarosław Królewski: Mamy kilka bardzo ciekawych pomysłów, jak biznesowo ożywić Wisłę Kraków. Są to projekty, która się sprawdzą. 

Jeżeli chodzi o akcje, to był to rekord światowy. To świadczy o lojalności kibiców.
15:44
Kuba: Stolarczyk jest dobrym trenerem i potrafi wydobyć z piłkarzy wszystko, co najlepsze.
15:43
Kuba: Trener Stolarczyk był na stażu w Dortmundzie. Przyjechał, rozłożył statyw z kamerą. Klopp zdziwił się, że będzie nagrywał całe zajęcia.
15:43
Kuba o swojej formie: Nie oceniam siebie. Wy to najlepiej robicie, będziecie mieli okazję coś napisać. Mam nadzieję, że pozytywnie.
15:40
Kuba: Cieszymy się, że Burliga i Peszko są z nami; będą wzmocnieniem. Mamy dobrą atmosferę, potrzebujemy ludzi z charakterem.
15:39
Kuba: Gdy wyjeżdżałem, miałem marzenia, ale nie wiedziałem, co mnie czeka. Nigdy nie patrzę w przeszłość - wyciągam wnioski i patrzę do przodu. Wiem, że czas ucieka.

Zawsze walczyłem do końca, co w tym sporcie wiązało się z urazami. Ale gdyby nie to, nie byłoby mnie w tym miejscu. Nie ma nic lepszego niż satysfakcja z dawania siebie 100 procent.
15:36
15:36
Kuba: Przyszedłem jako zawodnik. Chcę robić to, co robię najlepiej, czyli grać w piłkę.
15:34
Kuba o grze w kadrze: Od dawna pojawiają się głosy, że nie powinienem w niej być. Najważniejsze, by skupić się na grze. W piłce wszystko jest zależne od wyniku. Każdy może wypowiedzieć swoje zdania, a ja wykonuje pracę.
15:33
Kuba: Wisła dała mi szansę zaistnieć. Rodzice i babcia wpajali mi, by nie zapominać, skąd się pochodzi. W życiu trzeba się odwdzięczać. Nie chodzi o to, by silić się na wielkie słowa.
15:32
Kuba: Wszystkich szanuję, ale najbardziej imponuje mi Marcin Wasilewski. Po tym co przeszedł w życiu, wielkie gratulacje! Nie ma opaski, a wiemy, ile znaczy w szatni.
15:31
Kuba o opasce kapitana: Trener wszystko powiedział. Mam wielki szacunek do Rafała, który poszedł do trenera i to powiedział. W szatni mamy wielu liderów. Nie trzeba mieć opaski, by być liderem.
15:30
Kuba: Ciężko odpowiedzieć na pytanie, czy Wisła to mój ostatni klub w karierze. Mamy problemy, których nie jesteśmy w stanie rozwiązać z dnia na dzień.
15:26
Kuba: Mamy wielu doświadczonych piłkarzy, ale jest też grupa młodych, którzy chcą chłonąć wiedzę.
15:24
Kuba o drużynie Wisły: Nie jestem osobą, która potrafi wytypować coś, co ma się wydarzyć. Robiliśmy wszystko, by jak najlepiej się przygotować. Cały sztab dbał, by nasza forma była jak najlepsza, ale mecze to zweryfikują.
15:23
Kuba: Ukłon dla kibiców, którzy się mobilizują i są z nami w ciężkich chwilach.
15:22
Kuba: Potrzebujemy wsparcia kibiców, sytuacja wciąż jest trudna.
15:21
Kuba: Zawsze chciałem wrócić do Wisły. Cały czas mam wątpliwości, czy klub uda się uratować.
15:20
Kuba: Nie możemy mówić o warunkach mojej umowy
15:20
Kuba: Zobaczymy, co życie przyniesie. Pokora jest jedną z najważniejszych rzeczy w sporcie
15:19
Kuba o testach 14 lat temu: Jechałem na trening, późno wstałem. Była nieprzyjemna pogoda, wpadłem w poślizg i przyjechałem cały w błocie. Po dwóch dniach trener Liczka zapytał mnie, czy chciałbym pojechać na obóz.
15:17
Kuba: Dojrzałem do powrotu, gdy zaczęły dochodzić słuchy, że są bardzo duże problemy.
15:16
Dyrektor Głowacki żartuje: Trener Stolarczyk nie był pewny umiejętności, więc tak długo czekaliśmy z podpisaniem kontraktu
15:13
15:15
Kuba: Wisła wciąż ma problemy. Mieliśmy je po czoło, teraz są po uszy. Wiem jednak, że podjąłem słuszną decyzję.
15:14
Kuba, o wierze, że Wisłę uda się uratować: O pewnych sprawach z dyrektorem Głowackim rozmawialiśmy już w grudniu. Klub został wystawiony na pośmiewisko. Ja robię to, co czuję. Gdyby w klubie było dobrze, Wisła by mnie nie potrzebowała. Jestem i czuję dużą satysfakcję. Zdaję sobie sprawę z oczekiwań.
15:12
Kuba: Jest napięcie, możemy rozluźnić atmosferę
15:11
Kuba: Chciałem podziękować za tak duże zainteresowanie. To dla mnie wielki dzień! Cieszę się, że będę miał przyjemnośc i zaszczyt po raz kolejny koszulkę Wisły. Chcę sobie i kibicom dostarczyć dużo satysfakcji. Obyśmy przeżyli wiele wspaniałych chwil na tym stadionie. Oby po tych zawirowaniach tylko świeciło słońce.
15:12
Wisłocki: Cieszę się, że po 14 latach mamy kolejny piękny dzień. Oby to był początek pięknego rozdziału
15:08
ZACZYNAMY! Na początek chwila dla reporterów
15:03
Małe opóźnienie, ale Kuba jest już w drodze do pawilonu.
14:45
Kwadrans do prezentacji. Wszystkie miejsca siedzące zajęte. Tłum dziennikarzy, kamery telewizyjne.
14:19
Pierwsi dziennikarze - w tym nasza ekipa - już w pawilonie medialnym na stadionie przy ulicy Reymonta. Konferencję poprowadzi Karolina Biedrzycka, zastępca rzecznika prasowego Wisły. Głównym gościem będzie oczywiście Błaszczykowski.

Na pytania dziennikarzy odpowiedzą także: prezes Rafał Wisłocki, dyrektor sportowy Arkadiusz Głowacki, pełnomocnik zarządu Piotr Obidziński i biznesmen Jarosław Królewski.
13:00

Dał słowo, słowa dotrzymał

12:15
Błaszczykowski rozpoczął treningi 9 stycznia. W pierwszych sparingach nie prezentował się rewelacyjnie, bo jesienią w barwach Wolsburga zaliczył tylko jeden występ. Później jednak rozkręcał się i można było zobaczyć jego duże umiejętności.

Tak wyglądały pierwsze zajęcia Błaszczykowskiego po powrocie do Polski ->>> 

12:00
Dokładnie 14 lat temu niespełna 20-letni Błaszczykowski przyjechał do Krakowa na testy. Jak do tego doszło? Wspomina m.in. ówczesny trener Białej Gwiazdy, Werner Liczka:

ZACZĘŁO SIĘ OD WINA ->>>


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne