Nowi piłkarze coraz bliżej Wisły Kraków. Prowadzone są zaawansowane rozmowy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Klub negocjuje warunki gry przy Reymonta prawego obrońcy i prawego pomocnika. Nie wiadomo jednak, czy transfery uda się dopiąć w ciągu najbliższych dni, by piłkarze polecieli jeszcze do Hiszpanii, gdzie trenuje Biała Gwiazda.

W 2018 roku kontrakt z Białą Gwiazda podpisał jak na razie tylko jeden zawodnik. Środkowy pomocnik Nikola Mitrović trafił do Wisły na początku ubiegłego tygodnia i w niedzielę wyleciał z kolegami na obóz w Hiszpanii.

Na początku roku dyrektor sportowy Manuel Junco mówił, że klub szuka m.in. prawego obrońcy z inklinacjami ofensywnymi, bo trener Joan Carrillo zamierza mocno stawiać na grę bokami. Braki kadrowe na tej pozycji mocno były widocznie w trakcie pierwszego sparingu Wisły w Hiszpanii przeciwko rezerwom Villarealu (1:2).

Już wkrótce kontrakt z Wisłą ma podpisać zawodnik, który spełnia wymagania trenera. Na podobnym poziomie zaawansowania są również rozmowy z prawym skrzydłowym. Na razie nie są znane personalia piłkarzy, ale wiadomo, że to obcokrajowcy.

Biała Gwiazda powoli kończy pierwszy tydzień zgrupowania. Największym problemem trenera jest kontuzja Kamila Wojtkowskiego. Młody piłkarz uszkodził mięsień czworogłowy uda i czeka go kilkutygodniowa przerwa.

Obóz w Villareal potrwa do 28 stycznia. 13-krotni mistrzowie Polski rozegrają tam jeszcze dwa sparingi z węgierskim Videotonem i FC Seul z Korei Południowej.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne