Poland Business Run wraca do Krakowa. 10 tys. biegaczy ruszy Krakowskimi Błoniami w szczytnym celu

Trasą Poland Business Run 2022 będą Krakowskie Błonia fot. Materiały prasowe organizatora

Po dwóch latach pandemii biegacze znów staną na starcie biegu biznesowego Poland Business Run. Cel jest jeden – pomóc potrzebującym.

Możliwość integracji pracowników w szczytnym celu już od lat motywuje firmy do biegania w Poland Business Run. Ubiegłoroczny bieg, ze względu na obostrzenia przeprowadzony w formule wirtualnej, zgromadził ponad 28 tys. uczestników, a wsparciem objęto 128 beneficjentów.

Po pandemicznej przerwie Poland Business Run wraca do tradycyjnych zawodów biegowych w Krakowie, nie rezygnując również z opcji wirtualnej rywalizacji, którą doceniły firmy i korporacje. W obu przypadkach dystans na każdego zawodnika to 4 km.

7 tys. miejsc w mniej niż 5 minut

Osoby, które wybiorą opcję rywalizacji stacjonarnej, wystartują na Krakowskich Błoniach, w dwóch turach po 1000 drużyn. Każdą sztafetę stworzy pięć osób. Z kolei bieg wirtualny to możliwość przebiegnięcia swojego odcinka bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w dowolnym miejscu. Czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i przesłać przez stronę www organizatora.

Zapisy firmowych sztafet w Krakowie zawsze budziły wiele emocji, a lista zapełniała się w rekordowym tempie. W ostatniej stacjonarnej edycji Kraków Business Run w 2019 r. 7,5 tys. miejsc rozeszło się w 4 minuty i 23 sekundy. Tym razem rejestracja biegaczy wystartowała 10 maja o 12:00 i potrwa do 31 maja lub wyczerpania limitu 10 000 zawodników.

W szczytnym celu

Cały dochód z zakupu pakietów startowych zostanie przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii. Jednym z beneficjentów sztafety jest 41-letni Sławomir z okolic Krakowa, który w wieku 9 lat w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił nogę, a dziś jest fizjoterapeutą i sam pomaga pacjentom po amputacji.

– W pewnym momencie zrozumiałem, że to, co chcę robić i czym się zajmować, to pomoc innym osobom, które zetknęły się z amputacją. Od kilkunastu lat zajmuję się rehabilitacją, nauką chodzenia i wsparciem w powrocie do samodzielności osób po amputacjach kończyn. Praca stała się moją pasją – mówi beneficjent Poland Business Run 2022.

W wolnym czasie Sławomir uprawia amatorsko różnego rodzaju aktywności sportowe. Korzystając z protezy biegowej, brał nawet udział w poprzednich edycjach Kraków Business Run. Aby mógł nadal być aktywnym ojcem i angażować się w pomoc innym, potrzebuje wsparcia w zakupie nowej protezy nogi.

Osoby, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami biegu, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.

comments powered by Disqus