Puchar Polski. Cracovia uratowała honor Krakowa i gra dalej

Pasy nie miały łatwego zadania, bo mierzyły się z rywalem z ekstraklasy. Mają jednak mocną, szeroką kadrę i bez kilku ważnych zawodników rozprawili się z Jagiellonią Białystok 4:2.

Michał Probierz i Ireneusz Mamrot sprawdzili, jakim zapleczem dysponują. W Cracovii w wyjściowym składzie wybiegło tylko dwóch piłkarzy, którzy w niedzielę wyszli na Legię Warszawa. Szkoleniowcy dali szansę rezerwowym bramkarzom i nie można powiedzieć, że Lukas Hrosso i Grzegorz Sandomierski dali argumenty, by postawić na nich w ekstraklasie.

Pierwszego gola dla Cracovii zdobył Filip Piszczek. Napastnik wykorzystał fakt, że Sandomierski odbił przed siebie piłkę uderzoną przez Sergiu Hankę i z bliska mógł zdobyć pierwszą bramkę w sezonie. W drugiej połowie mógł powiększyć dorobek, ale fatalnie wykonał rzut karny (Sandomierski obronił) i nie zamknął meczu. Hrosso nie popisał się z kolei przy golu Juana Camary. Tuż przed przerwą nie przypilnował bliskiego słupka i piłka zatrzepotała w siatce.

Powrót Pellego

Pozostałe gole dla Pasów zdobyli Bojan Cecarić, Tomas Vestenicky i Pelle van Amersfoort. Serb strzelił wykonując wślizg po podaniu Piszczka, a uderzenie Słowaka odbiło się od głowy obrońcy Jagiellonii i zmyliło Sandomierskiego.

Holender wrócił po krótkiej przerwie, gdyż miał problemy ze zdrowiem po meczu z Lechem Poznań. Michał Probierz mówił niedawno, że może nie zagrać w derbach. Wszystko wskazuje na to, że przy Reymonta będzie w stanie rywalizować od początku. W środę wykorzystał świetne podanie Mateusza Wdowiaka.

Wcześniej, w 85. minucie, nadzieje Jagiellonii na dogrywkę przedłużył Wojciech Błyszko.

Cracovia jako jedyny z czterech krakowskich zespołów biorących udział I rundzie, awansowała do 1/16 finału. We wcześniejszych meczach u siebie odpadły zespoły Garbarnii i Hutnika, a Wisła została wyeliminowana w Stargardzie.

Spotkania kolejnej fazy odbędą się pod koniec października. Cracovia pozna rywala po losowaniu, które odbędzie się w Warszawie.

Cracovia – Jagiellonia Białystok 4:2 (2:1)

Bramki: Piszczek (17.), Cecarić (26.), Vestenicky (51.), van Amersfoort (90.) – Camara (41.), Błyszko (85.).

Cracovia: Hrosso – Diego, Helik, Jablonsky, Pestka – Strózik (74. van Amersfoort), Dimun, Hanca (46. Lusiusz), Vestenicky (79. Wdowiak) – Cecarić, Piszczek.

Jagiellonia: Sandomierski – Kadlec, Runje, Błyszko, Guilherme – Kwiecień (64. Pospisil), Poletanović (73. Klimala), Romańczuk – Prikryl (78. Savković), Imaz, Camara.

Żółte kartki: Pestka, Hanca – Prikryl, Kwiecień, Runje.