„All you need is RUN”. Ostatni moment, by wziąć udział w Biegu Walentynkowym

fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Szósta edycja Krakowskiego Biegu Walentynkowego odbędzie się już 13 lutego. Trasa przebiega alejkami Parku im. dr Henryka Jordana i ma kształt serca. Bieg ma szczególną formę dla wszystkich zakochanych, ale ci bez drugiej połówki również są gorąco są zapraszani na start. Zapisy potrwają jeszcze tylko do 7 lutego.

Luty to miesiąc zakochanych, którzy 14 dnia tego miesiąca w szczególny sposób mogą celebrować swoje uczucia. Miłość to jednak dość szerokie pojęcie, którym objąć można także to, co robimy w życiu i czym się pasjonujemy. I tak właśnie dzieje się, kiedy popatrzy się na miłość i bieganie. – Krakowski Bieg Walentynkowy to największa impreza dla wszystkich osób kochających bieganie w Polsce. Celem wydarzenia rokrocznie jest uczczenie Święta Zakochanych w aktywny sposób oraz zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Małopolski do rozpoczęcia i rozwijania swojej przygody z bieganiem – czytamy na stronie internetowej biegu.

Krakowska edycja Biegu Walentynkowego doczekała się już szóstej odsłony, którą w tym roku zaplanowano na przeddzień walentynek. – Przyszedł mi do głowy pomysł biegania, które może łączyć w pary. I to nie tylko podczas biegu – mówi organizator imprezy Rafał Oświęcimka. Wszystkie dotychczasowe edycje wydarzenia spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Podczas pierwszej edycji w 2016 roku w biegu wzięło udział blisko 700 uczestników. W 2017 roku na listach startowych było ponad 1000 osób, a w latach 2018-2020 ok. 1300.

O tym, że bieganiu jest po drodze z miłością może świadczyć historia Krakowskiego Biegu Walentynkowego. – Często mamy sytuację, że na biegu biegnie para, za rok narzeczeni, a potem już po zmianie nazwiska kobiety widać, że mamy do czynienia z małżeństwem. Jak widać wspólna biegowa pasja może połączyć. Z resztą podobnie jest w naszym klubie, w którym często tworzą się pary, a potem małżeństwa – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia „I Ty Możesz Być Wielki”, który podkreśla, że swoją małżonkę Magdalenę również poznał, realizując biegową pasję w ramach działań w klubie ITMBW.

Szczególna forma

Startujący mają do wyboru dwie kategorie – par i osób do wzięcia. Pary biegną połączone specjalną opaską, która ma symbolizować ich uczucie. – Bieg parami jest motywacją dla małżeństw i par, aby wspólnie trenować z partnerem, zmierzyć się ze sportowym wyzwaniem oraz lepiej zrozumieć pasję partnera – podkreślają organizatorzy.

Trasa biegu liczy 5km, a limit czasowy na jej pokonanie wynosi 50 min. Każdy uczestnik biegu w pakiecie startowym otrzyma numer z chipem do pomiaru czasu i unikalne skarpetki biegowe z kultowym już hasłem biegu „all you need is RUN”. Dla każdego, kto ukończy zawody organizatorzy przygotowali okolicznościowy medal oraz coś słodkiego. Być może, któraś z pań doczeka się również wyjątkowego prezentu, gdyż w historii Krakowskiego Biegu Walentynkowego na mecie dochodziło już do oświadczyn.

Aby wziąć udział w biegu, należy zgłosić się wypełniając specjalny formularz, dostępny na stronie internetowej wydarzenia. Zapisy do biegu potrwają jeszcze tylko do 7 lutego.