Bez rewolucji w sztabie Wisły po odejściu Brzęczka. Brakuje jednego nazwiska

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Nowy trener Wisły Kraków Radosław Sobolewski skompletował swój sztab. Z klubu wraz z Jerzym Brzęczkiem odeszli Tomasz Mazurkiewicz i Damian Salwin.
Mazurkiewicz był asystentem Brzęczka, z kolei Salwin psychologiem. Praca tego drugiego raczej nie przynosiła dobrych owoców, gdy obserwowało się słaby mentalnie krakowski zespół na wiosnę i w tym sezonie. Zmieniły się personalia, natomiast problem pozostał. Wisła w wielu meczach obecnego sezonu nie potrafiła wygrać, choć pierwsza strzelała gola. Często skrzydła podcinały im niepowodzenia, które są przecież codziennością w życiu zawodowego sportowca. Znamienne było słowa Igora Łasickiego po piątkowej porażce 0:1 z Chojniczanką Chojnice.

– Po stracie gola graliśmy fatalnie, jabyśmy nie wierzyli, że możemy to odrobić – mówił kapitan drużyny. Goście nie zdołali doprowadzić do remisu nawet w czasie gry w przewadze 11 na 10, po czerwonej kartce zawodnika Chojniczanki.

Brak jednego asystenta

Jednym z dwóch asystentów Radosława Sobolewskiego będzie od lat obecny w sztabie Kazimierz Kmiecik. Trwa poszukiwanie drugiego trenera, ktróry pomoże głównemu szkoleniowcowi. Trenerem bramkarzy pozostanie Artur Łaciak, trenerem przygotowania fizycznego Leszek Dyja, a za analizy odpowiedzialni będą Michał Siwierski i Krzysztof Siłka.

W pionie medycznym pozostają lekarz Mariusz Urban, fizjoterapeuta Marcin Bisztyga i masażysta Karol Biedrzycki. Kierownikiem drużyny nadal będzie Jarosław Krzoska, a o sprzęt zadba Jan Batko.

REKLAMA
REKLAMA