Błaszczykowski, Jażdżyński i Królewski pozyskali kolejne trio do Wisły

Adam Adamczyk (z lewej) i Władysław Nowak (z prawej) z firmy Nowak Mosty. W środku były prezes Wisły Piotr Obidziński fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zmiany w strukturze właścicielskiej Wisły Kraków. Mniejszościowymi akcjonariuszami klubu (nowe akcje stanowią razem 11,25 proc. kapitału zakładowego) zostali Władysław Nowak, Adam Adamczyk i Adam Łanoszka. "Spółka pozyskała dzięki ich emisji 4 875 000 złotych" – poinformowało TS Wisła Kraków SA.

Każdy z trójki nowych udziałowców dysponuje 3,75 proc. akcji klubu. Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski posiadają po 26,84 proc. 8,23 proc. należy do innych osób – kibiców, którzy mogli kupować akcje w dwóch transzach.

Kim są nowi akcjonariusze Wisły Kraków?

Władysław Nowak i Adam Adamczyk zarządzają firmą Nowak-Mosty, która zaczęła wspierać Wisłę w 2019 roku. Później logo przedsiębiorstwa trafiło na rękawki strojów meczowych 13-krotnych mistrzów kraju, a w 2021 roku firma została sponsorem strategicznym jubileuszu 115-lecia.

Adam Łanoszka z wykształcenia jest ekonomistą. Posiada Certyfikat Autoryzowanego Doradcy w systemie ASO uprawniający do opieki nad spółką, na rzecz której świadczona jest usługa upublicznienia. Zasiada w radach nadzorczych kilku firm, m.in. Prymus, Mr Hamburger, Polwax i Gamrat. Wcześniej współpracował z Inwest Consulting i Inbook.

"Wieloletni kibic Białej Gwiazdy, który w 2019 roku rozpoczął kooperację z klubem na szczeblu biznesowym" – poinformował krakowski klub.

 

comments powered by Disqus