Szwed ma wzmocnić konkurencję w obronie Wisły. Młody Polak pójdzie na wypożyczenie

fot. Wisła Kraków
Szwedzki lewy obrońca Sebastian Ring podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia. Dyrektor sportowy Wisły Kraków Tomasz Pasieczny zapowiedział wypożyczenie do innego klubu Krystiana Wachowiaka.

Ring jest pierwszym Szwedem w historii drużyny z ulicy Reymonta. Do ekstraklasy trafił za darmo, ponieważ końcem roku wygasa jego umowa z Kalmar FF. To drużyna szwedzkiej ekstraklasy, która w sezonie 2021 (system wiosna-jesien) niespodziewanie zajęła wysokie szóste miejsce. Występował w niej przez dwa lata. W rozmowie z stroną internetową Kalmar zawodnik podkreśla, że był to ndobry czas w jego życiu.


– Miałem tutaj dwa najlepsze i najprzyjemniejsze lata w mojej karierze. Moja rodzina i ja dobrze się tu czuliśmy, rozwinąłem się zarówno jako osoba, jak i piłkarz – powiedział.

Ring, który w kwietniu skończy 27 lat, był jej ważnym ogniwem. W lidze rozegrał 28 meczów, strzelił trzy gole, dwukrotnie asystował i zobaczył aż dziewięć żółtych kartek. W sumie w najwyższej klasie rozgrywkowej skandynawskiego kraju (reprezentował również Orebro SK) zaliczył 124 występy. siedem bramek i dziewięć asyst.

Drugi zagraniczny klub

Kraków będzie dla nowego zawodnika Wisły pierwszym tak dużym miastem, w którym przyjdzie mu żyć. Jednak Wisła to drugi zagraniczny klub w jego karierze. W sezonie 2018/2019 i rundzie jesiennej kolejnych rozgrywek reprezentował Grimsby Town z czwartej ligi angielskiej (15 występów).  

Ring będzie konkurował o miejsce na lewej obronie z Matejem Hanouskiem, który do Wisły jest wypożyczony do końca sezonu ze Sparty Praga. Czech, podobnie jak większość Wiślaków, nie prezentował jesienią równej, dobrej formy.

– Sebastian Ring daje nam nowe możliwości w budowaniu akcji od tyłu. Ten kreatywny i odporny na presję zawodnik zdecydowanie pasuje do naszego stylu gry. Przychodzi do nas z drużyny, która bardzo fajnie operuje piłką. Dołączenie Sebastiana do Wisły to równocześnie wzmocnienie rywalizacji na lewej stronie. Chcemy bowiem na każdej pozycji mieć dwóch równorzędnych piłkarzy – podkreśla Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy Wisły.

Poszukiwania nowej drużyny dla Wachowiaka

Pasieczny zapowiedział, że klub pracuje nad wypożyczeniem Krystiana Wachowiaka, który w 2021 roku mało skutecznie walczył o miejsce na lewej obronie. 20-letni zawodnik pojawił się na boisku w zaledwie dwóch meczach ekstraklasy i jednym Pucharu Polski.