Bramkarz Cracovii po badaniach. Nie jest źle

Lukas Hrosso zdobył w Cracovią Puchar i Superpuchar Polski fot. Krzysztof Kalinowski

Kolano Lukasa Hrosso jest całe - to najważniejsza informacja po badaniu tomografem i konsultacji lekarskiej zawodnika Cracovii.


Od początku sezonu problemy zdrowotne nie omijają drużyny Michała Probierza. Dlatego obawiano się, że kolejnym pechowcem, który wypadnie na dłużej, będzie bramkarz Lukas Hrosso. W pierwszej połowie meczu z Górnikiem Zabrze 33-letni zawodnik próbował uratować wychodzącą za boisko piłkę i po interwencji lewą nogą szybko poczuł ból. Masażyści opatrzyli lewe kolano i dali znać, że może kontynuować grę. Tak było do przerwy, gdy zmienił go Karol Niemczycki. 

Słowak cierpliwie czekał na szansę i w ostatnich meczach wychodził w podstawowym składzie. Był jasną postacią obrony, z nim na boisku zespół nie stracił ani jednego gola i przypieczętował utrzymanie.

Optymizm

We wtorek i środę Hrosso był badany między innymi za pomocą tomografu. Lekarze nie stwierdzili poważnych problemów z kolanem. Jest całe, a najbardziej obawiano się zerwania więzadła. W czwartek zapadnie ostateczna decyzja co do planu powrotu do pełnej sprawności i ewentualnego udziału w treningach przed końcem sezonu

Piłkarze ekstraklasy rozjadą się na urlopy 16 maja, po 30. kolejce. Przed Cracovią jeszcze dwa mecze - na wyjeździe z Lechią Gdańsk i u siebie z Wartą Poznań.