Budynek na dawnym stadionie Korony czeka na remont [ZDJĘCIA]

Budynek przy ulicy Parkowej fot. Julia Ślósarczyk/ LoveKraków.pl
Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację budynku w Centrum Sportu Parkowa (dawny stadion Korony) w Podgórzu. Nie ma jednak co liczyć od razu na całościową modernizację, bo na razie planowany jest pierwszy etap.

Obiektami w parku Bednarskiego, którymi kiedyś opiekował się Klub Sportowy Korona, od prawie pięciu lat zarządza Futbolowa Liga Szóstek. Spółka stworzyła tam Centrum Sportu Parkowa – wybudowała między innymi mniejsze boiska ze sztuczną nawierzchnią. FLS odpowiada także za urokliwie położony stadion i budynek klubowy. 

Obiekt tętni życiem – mecze w A klasie rozgrywa tam między innymi Kabel, znany krakowski klub, który reaktywowano w 2018 roku po 18 latach niebytu. Potrzebne są jednak dalsze prace, bo po latach użytkowania po prostu się sypie. Dostosowania do obecnych standarów wymaga między innymi zaplecze.

– To obiekt starej daty. Potrzebny jest remont szatni i sanitariatów. Czas nie stoi w miejscu – zauważa Piotr Klimczak z Futbolowej Ligi Szóstek.Zmiany etapami

Gruntowny remont całości przydałby się od razu, ale na to na razie nie ma pieniędzy. Światełkiem w tunelu jest fakt, że miasto szykuje się do pierwszego etapu. Zarząd Infrastruktury Sportowej ogłosił właśnie przetarg na modernizację, która obejmie szatnie.

– Chętnych klubów jest wiele, a my przeważnie jesteśmy ostatni w kolejce. Środki zdobyliśmy w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego – podkreśla Klimczak.

Projekt dzielnicowy numer 18 "Stadion Korony - Rewitalizacja 2.0" zyskał poparcie mieszkańców. FLS udało się sięgnąć po ponad 580 tysięcy złotych.

W tym roku FLS również zgłosiło projekt do BO – "Spotkajmy się na Parkowej - rewitalizacja 3.0 stadionu Korony". 10 września poznamy projekty, które przeszły weryfikację. Głosowanie odbędzie się między 26 września a 5 października. Wyniki poznamy pod koniec października.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze