Buldożer i palowanie w Rącznej. Trwa budowa bazy Cracovii [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niedawno minął miesiąc od oficjalnego rozpoczęcia budowy centrum treningowego Pasów w podkrakowskiej Rącznej. Sprawdziliśmy, jak teraz wygląda plac budowy.

Wmurowanie kamienia węgielnego i podpisanie aktu erekcyjnego odbyło się 31 maja. Oprócz władz klubu i kibiców, w wydarzeniu wziął udział między innymi wojewoda małopolski, prezes Ekstraklasy SA oraz przedstawiciele urzędu miasta Krakowa i gminy Liszki.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości teren został ogrodzony i wjechał ciężki sprzęt. Rozpoczęło się palowanie terenu pod budowę budynku z hotelem i zapleczem.

Wykonawca i energetycy dopiero podejmą się przeniesienia linii elektrycznej, która przebiega nad starym boiskiem Strażaka Rączna.

– Powstaną cztery trawiaste boiska i piąte połączone ze stadionem, na którym będą mogły rozgrywać mecze na przykład reprezentacje młodzieżowe. Do tego będziemy mieli jedno sztuczne boisko pełnowymiarowe i jedno małe, które zostanie przykryte balonem lub małą halą. Będzie też 11 szatni, siłownia i ponad 20 pokoi hotelowych – wyliczał w maju Jakub Tabisz, wiceprezes Cracovii.

Inwestycja pochłonie 38,5 mln zł. 8 mln pochodzi z dotacji ministerstwa sportu i turystyki.

comments powered by Disqus