Były kapitan już poza Cracovią. Transfer definitywny

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Sergiu Hanca odszedł z Cracovii. 30-letni skrzydłowy zostanie wytransferowany do ligi rumuńskiej.
– Sergiu w czwartek pożegnał się z drużyną, a w piątek rano razem z Rivaldinho wylecieli do Bukaresztu. Wygląda na to, że jego nowym klubem będzie Universitatea Craiova – powiedział szkoleniowiec Pasów na konferencji przed sobotnim (godzina 17.30) spotkaniem z Koroną Kielce.

Rumuński piłkarz chciał być bliżej rodziny. Ostatnio pojawiły się informacje, że jego żona, która jest w kolejnej ciąży, ma kłopoty zdrowotne i wcześniej wróciła do ojczyzny.

– Nie braliśmy pod uwagę, że Sergiu odejdzie. Będziemy chcieli znaleźć za niego zastępstwo, ale musi to być dobry zawodnik – zaznacza Jacek Zieliński.

Hanca występował pod Wawelem od lutego 2019 roku. Rozegrał 115 meczów, zdobył 19 bramek i zaliczył 20 asyst. Ostatnio był kapitanem drużyny.

Rivaldinho już w nowym zespole

Universitatea Craiova ma zakontraktować także napastnika Rivaldinho, który w środę oficjalnie rozstał się z Pasami za porozumieniem stron. Syn słynnego Rivaldo reprezentował klub przez dwa sezony, ale jest żegnany bez żalu. W pierwszym zespole rozegrał 51 oficjalnych spotkań i strzelił zaledwie trzy gole. Przed tym sezonem został przesunięty do drugiej drużyny,

Co ciekawe, dla Brazylijczyka i Rumuna będzie to już trzeci wspólny klub – kilka lat temu reprezentowali Dinamo Bukareszt.