Camp sportowy dla przyszłych paraolimpijczyków. Spotkanie motywacyjne poprowadzi Marcin Ryszka

Wioślarstwo na ergometrach fot. materiały prasowe
Od 22 do 25 września w hali Cracovii odbywa się drugi camp sportowy w ramach projektu „Sięgnijmy po medale – Los Angeles 2028”. Tym razem wydarzenie jest poświęcone dyscyplinom paraolimpijskim dla osób z dysfunkcją wzroku.
W programie są wykłady i zajęcia praktyczne w zakresie takich dyscyplin, jak blind futbol, goalball, show down, tenis stołowy dla niewidomych, strzelectwo laserowe, wioślarstwo na ergometrach i judo.

W czasie warsztatów będzie poruszony temat diety w sporcie i prawidłowych nawyków żywieniowych. Uczestnicy spotkają się także z paraolimpijczykiem Marcinem Ryszką, który był również mistrzem świata w pływaniu, a obecnie jest reprezentantem Polski w blind futbolu i dziennikarzem.

Szansa na odkrycie talentów i nowych sportowych pasji

– Bardzo się cieszę, że będę mógł spotkać się z uczestnikami projektu „Sięgnijmy po medale Los Angeles 2028” i opowiedzieć im o mojej sportowej drodze, a także pokazać na własnym przykładzie, że będąc niewidomym można rozwijać swoje pasje i odnosić sukcesy. Chciałbym dodać im motywacji do działania – mówi Ryszka.

W spotkaniu bierze udział łącznie 14 osób z dysfunkcją wzroku. – Wcześniejszy camp był dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Zależy nam na działaniach kompleksowych, które dadzą realną szansę na odkrycie nowych talentów i nowych pasji sportowych – podkreśla Marcin Królikowski, paraolimpijczyk, dyrektor administracyjno-sportowy hali Cracovii i koordynator Centrum Sportu Niepełnosprawnych.