News LoveKraków.pl

Coraz bliżej wymiany murawy na stadionie Cracovii

fot. LoveKraków.pl

Prawdopodobnie w czasie wrześniowej przerwy reprezentacyjnej na stadionie Cracovii dojdzie do wymiany murawy.

Obecne boisko przy ulicy Kałuży jest mocno wysłużone. Trawnik pochodzi z 2016 roku, a do tego w ubiegłym sezonie grały na nim dwie drużyny: Cracovia i Puszcza Niepołomice. Taka sytuacja będzie jeszcze miała miejsce do końca roku, bo od lutego Żubry mają się przenieść na swój obiekt.

Wymiana murawy była rozważana przed sezonem, ale byłoby to trudne ze względu na sprawy formalne (Zarząd Infrastruktury Sportowej musi ogłosić przetarg) i uciekający czas. Sezon rusza w dniach 19-21 lipca, a Pasy w 1. kolejce podejmą Piasta Gliwice. 

Lepszym okresem na przeprowadzenie prac będzie pierwsza połowa września, między meczami Puszcza Niepołomice – Korona Kielce (7. kolejka) a Cracovia – Pogoń Szczecin (8. kolejka), gdy w ekstraklasie nastąpi przerwa reprezentacyjna.

Zmiana umowy dzierżawy stadionu Cracovii

Kilka dni temu Zarząd Infrastruktury Sportowej i krakowski klub poinformowały o zmianie umowy dzierżawy obiektu przy ulicy Kałuży. Nieoficjalnie wiadomo, że zmodyfikowano (najczęściej doprecyzowano) około 40 punktów. Podpisany 4 czerwca aneks do umowy przewiduje – na umotywowany wniosek Cracovii – możliwość poniesienia przez miasto nakładów na stadion oraz jego doposażenie, zwłaszcza w przypadku konieczności dostosowania obiektu do wymogów licencyjnych PZPN, UEFA czy FIFA, a także operatora rozgrywek ligowych.