Cracovia i Wisła wrócą na boisko już w styczniu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Nie w pierwszy weekend lutego, a ostatni stycznia piłkarze ekstraklasy wznowią walkę o punkty. Organizator rozgrywek o tydzień przyspieszył rozegranie 15. kolejki.
– Obserwując rozwój drugiej fali pandemii koronawirusa w Polsce i Europie musimy z wyprzedzeniem reagować na potencjalne komplikacje, które mogłyby zagrozić integralności rozgrywek. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z obecnie trwającej rundy ekstraklasy, a także doświadczenia innych lig europejskich, po przeprowadzeniu dyskusji wśród wszystkich klubów i otrzymaniu większości głosów za takim rozwiązaniem, postanowiliśmy przyspieszyć start rundy wiosennej o tydzień. Skrócenie przerwy zimowej sprawi, że zyskamy dwa dodatkowe terminy, które będziemy mogli wykorzystać w przypadku konieczności przełożenia meczów – tłumaczy Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA.

Oznacza to, że pierwsze spotkania w 2021 roku odbędą się już w piątek 29 stycznia, a kolejne w następnych dniach. W 15. kolejce Cracovia ma się zmierzyć z na wyjeździe z Wartą Poznań, a Wisła podjąć przy Reymonta Piasta Gliwice. Ekstraklasa wystąpi do PZPN o wcześniejsze rozpoczęcie zimowego okna transferowego, żeby przed pierwszym meczem rundy wiosennej można było uprawnić do gry nowych zawodników.

Przełożone mecze

W rundzie jesiennej wiślacy mieli przełożone jedno spotkanie z powodu zakażeń koronawirusem, czyli mecz 6. kolejki z Lechią Gdańsk. Ligowe spotkania Pasów na razie nie zostały przełożone, jednak z powodu wirusa w drużynie rywala w późniejszym terminie odbył się mecz 1/16 finału Pucharu Polski ze Świtem Skolwin.

Do końca roku zespoły Artura Skowronka i Michała Probierza jeszcze cztery razy wybiegną na boisko. Cracovia zagra dziś w Płocku, a potem z Górnikiem i Lechią. Wisła ma na rozkładzie Zagłębie Lubin, Legię i Lecha. 4 grudnia krakowscy ekstraklasowicze spotkają się na stadionie Cracovii w derbach.