Cracovia Maraton przeniesiony. Jest też nowa data jesiennego biegu

fot. Eryk Ruta/LoveKraków.pl

21. Cracovia Maraton odbędzie się tydzień wcześniej niż zaplanowali organizatorzy. Powodem są przypadające na 7 kwietnia wybory samorządowe. Zmianie ulegnie również termin 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

– W związku z ogłoszeniem terminu przeprowadzenia wyborów samorządowych, nastąpiła zmiana daty 21. Cracovia Maratonu. Bieg wystartuje w niedzielę 14 kwietnia 2024 roku o godz. 9:00 – poinformował Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Cracovia Maraton przeniesiony

21. edycja największej krakowskiej imprezy biegowej miała odbyć się 21 kwietnia. Jednak ze względu na możliwość kolidowania wydarzenia z drugą turą wyborów, organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu maratonu o tydzień wcześniej.

Jednocześnie poinformowali o przedłużeniu terminu obowiązywania początkowej opłaty startowej w wysokości 120 złotych do 9 lutego włącznie.

Uczestnicy, którzy dokonali już zgłoszenia, a nie odpowiada im nowy termin imprezy, mogą ubiegać się o zwrot kosztów. Na złożenie rezygnacji mają 14 dni od ogłoszenia nowego regulaminu.

– Rezygnacji można dokonać poprzez przesłanie na adres e-mail zapisy@zis.krakow.pl wiadomości zawierającej wyraźne oświadczenie o rezygnacji z udziału w imprezie. Wiadomość powinna być wysłana z adresu mailowego zawodnika przypisanego do profilu w systemie zgłoszeniowym.  W treści wiadomości prosimy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia – wyjaśnia ZIS.

Zwrot opłaty nastąpi po weryfikacji zgłoszenia o rezygnacji do 20 dni roboczych od daty złożenia prawidłowego oświadczenia.

Nowa data Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Zmianie uległ także termin 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Wydarzenie miało się odbyć 6 października, w tym czasie co Silesia Maraton. Z uwagi na liczne prośby zawodników, organizatorzy imprezy postanowili przesunąć ją na 20 października.