W Lasku Wolskim przygotowywali się do 16. PZU Cracovia Maraton. Teraz trenują moc

Trening przed Cracovia Maraton fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Kolejny krakowski maraton już 30 kwietnia. Jak co niedzielę, biegacze spotkali się, by wspólnie potrenować. Tym razem nie wokół Tauron Areny Kraków, a w Lasku Wolskim.

Kilkadziesiąt osób spotkało się o godzinie 10 na parkingu pod kopcem Kościuszki. Następnie przebiegli do Lasku Wolskiego przez Sikornik, poćwiczyli na pętli wokół ZOO i powrócili pod kopiec. Był to jeden z tak zwanych treningów wyjazdowych. Większość spotkań odbędzie się wokół Tauron Areny, ale planowane jest również szlifowanie formy w Puszczy Niepołomickiej.

Do startu 16. PZU Cracovia Maraton zostały dokładnie trzy miesiące. – Niby dużo czasu, ale to już naprawdę ostatni dzwonek, by sensownie przygotować się do startu – przyznają trenerzy z AZS AWF Kraków Masters. W niedzielę biegacze pracowali nad siłą i nad tym elementem skupią się również w lutym.

Trenerzy pilnowali również, by panie i panowie nie biegali za szybko. W czasie rozbiegań i wybiegań maksymalne tętno podczas biegu powinno być nie wyższe niż 130/140 uderzeń serca na minutę. – Ma być wolno i długo. Nie zawsze: więcej, szybciej, mocniej jest dobrą taktyką na sukces w biegu maratońskim – podkreślają.