Cracovia połowę przygotowań spędzi poza Polską. Wielu zawodników opuści Trening Noworoczny

fot. Sebastian Dudek
Piłkarze Pasów wznowią przygotowania do wiosennej rywalizacji 5 stycznia. W drugiej połowie przyszłego miesiąca bedą trenować na obozie w Turcji.

Przed zespołem Jacka Zielińskiego tylko jedno spotkanie w 2021 roku – w sobotę na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Po nim piłkarze będą mieli wolne, jednak część z nich zjawi się w Krakowie 1 stycznia, by wziąć udział w tradycyjnym Treningu Noworocznym. Klub poinformował, że ze względu na pandemię, która ma wplyw na podróże międzypaństwowe, 1 stycznia zagrają tylko Polacy.


Przygotowania do wiosennych meczów w ekstraklasie (Cracovia odpadła już z Pucharu Polski) na dobre ruszą 5 stycznia i jak zwykle rozpoczną się od testów. Na początku drużyna będzie trenować na obiektach w Rącznej, a 15 stycznia wyjedzie na zagraniczne zgrupowanie. Odbędzie się ono w tureckim Belek i potrwa do 29 stycznia.

Na obozie trener Zieliński zaplanował rozegranie czterech sparingów. Na razie potwierdzony zostal jeden – z występującym w austrackiej Bundeslidze Rapidem Wiedeń.

Pierwszy mecz o stawkę w 2022 roku został zaplanowany w pierwszy weekend lutego na stadionie przy ulicy Kałuży. Dokładny termin rywalizacji z Lechem Poznań zostanie dopiero ustalony przez Ekstraklasę.