Cracovia wróciła do Wielkopolski. Przed Pasami czas próby

fot. Krzysztof Porębski

Trzy bardzo słabe występy w lidze wzbudziły niepokój wśród kibiców Pasów. Być może drużynie Michała Probierza uda się odbić w Pucharze Polski. Początek wyjazdowego spotkania z Wartą Poznań we wtorek o godzinie 17.30. O ile planów nie pokrzyżuje pogoda.

Za Cracovią fatalna końcówka 2020 roku i początek nowego. W trzech ostatnich spotkaniach zespół nie zdobył punktu i miał bilans bramek 0:5. Do tego dochodzi nerwowa atmosfera związana z dymisją i powrotem Michała Probierza. W mediach społecznościowych i na forach kibiców wrze – fani domagają się zmian w klubie i odejścia szkoleniowca.

Zawodzą prawie wszyscy

Najpoważniejszy zarzut, to totalnie rozbity zespół. Zespół, który miał być zgrany, bo zimą nie dołączył do niego ani jeden nowy piłkarz. Broni się jedynie bramkarz Karol Niemczycki, który ratuje drużynę przed wyższymi porażkami.Dziś Pasy zagrają w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Jeżeli nie pokonają Zielonych, z długiej podróży wrócą w fatalnych nastrojach. 30 stycznia Cracovia uległa Warcie, a 6 lutego Pogoni (0:1). Po porażce w Szczecinie zespół udał się do Opalenicy, by przygotowywać się do meczu 1/8 finału PP.

Czas próby

Ewentualnie odpadnięcie ostatecznie rozwieje marzenia, by zakończyć ten sezon z sukcesem. Choć patrząc na ostatnie występy, warto byłoby także pomyśleć o ligowym bycie. Start z pięcioma ujemnymi punktami i wiele słabych meczów przełożyło się dopiero na 14. miejsce w tabeli. W sobotę na stadion przy ulicy Kałuży przyjedzie Podbeskidzie Bielsko-Biała, które zaczęło rok od pokonania Legii Warszawa (1:0) i Górnika Zabrze (2:1) i traci do Pasów tylko punkt. Dwa punkty mniej ma Stal Mielec, której poniedziałkowe spotkanie z Wisłą Płock zostało przełożone z powodu złego stanu boiska.

– Cracovia na pewno ma problem, ale nie jest drużyną na spadek. Musi to jednak udowodnić, po spotkaniu w pucharze zagra z dwoma beniaminkami, z którymi w pierwszej rundzie nie wygrała. Myślę, że Michał Probierz jest na tyle doświadczonym trenerem, że klub wyjdzie z tego obronną ręką. Powoli opada kurz po zamieszaniu z dymisją i powrotem – mówi Jacek Zieliński, mistrz Polski z Lechem Poznań, szkoleniowiec Cracovii w latach 2015-2017.

Historia pucharowych spotkań drużyn z Poznania i Krakowa jest bardzo krótka. 2 grudnia 1962 roku Zieloni pokonali Pasy 3:2 w 1/32 finału. Wtorkowe spotkanie poprowadzi sędzia Zbigniew Dobrynin z Łodzi.