Długo wyczekiwane boisko na Ruczaju gotowe. „W maju planujemy piknik rodzinny” [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mieszkańców nie kłują już w oczy pozostałości po starym boisku, w tym zardzewiałe bramki. Za 1,4 mln zł u zbiegu ulicy Kolistej i Tymotkowej powstał nowy wielofunkcyjny obiekt. Zagospodarowany został też teren wokół niego.

Budowa rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Za inwestycję odpowiadał Zarząd Infrastruktury Sportowej, ale niedawno obiekt przejął Zarząd Zieleni Miejskiej, który będzie jego operatorem. Pierwsi chętni już zdążyli skorzystać z boiska i dodatkowych elementów, które pojawiły się wokół niego. Niedługo zniknie też ogrodzenie, które pozostanie tam do czasu wzejścia trawy.

Nie tylko boisko

Za ponad 1,4 mln zł wybudowano wielofunkcyjne boisko o wymiarach 41x25 metrów o nawierzchni poliuretanowej, z ogrodzeniem i piłkochwytami. Można na nim grać w najpopularniejsze gry zespołowe i tenisa. Obok pojawiły się urządzenia do ćwiczeń na wolnym powietrzu i plac z urządzeniami do gier (tenis stołowy, piłkarzyki, gry planszowe). Obiekt będzie oświetlany dzięki instalacji solarno-wiatrowej, został też wyposażony w monitoring.

– Obiekt będzie ogólnodostępny. Każdy mieszkaniec, bez opłat, będzie mógł skorzystać z możliwości, jakie daje to miejsce. Zainteresowanie na pewno będzie dużo, ponieważ okolica cierpi na brak tego rodzaju infrastruktury – mówi Piotr Rusocki, członek zarządu Rady Dzielnicy VIII Dębniki.

W drugiej połowie maja na nowym obiekcie planowany jest piknik rodzinny z turniejem dla uczniów okolicznych szkół.

Wieloletnie starania

O miejscu do sportu i rekreacji mieszkańcy walczyli od lat. W 2016 roku zgłosili projekt do budżetu obywatelskiego, ale nie zebrali odpowiedniej liczy punktów. Ostatecznie pieniądze na realizację znalazły się w budżecie miasta.

Boisko uzupełnia istniejące już w sąsiedztwie elementy infrastruktury, takie jak wybieg dla psów i plac zabaw przy ul. Lubostroń. Obecnie trwa projektowanie nowego pumptrucku.