News LoveKraków.pl

Dobre wiadomości w sprawie lodowiska Cracovii

fot. cracovia.pl

Dwie oferty, w tym jedna mieszcząca się w budżecie, wpłynęły w przetargu na pierwszy etap modernizacji lodowiska przy ulicy Siedleckiego.

Zarząd Infrastruktury Sportowej przewidział na wymianę band, boksów dla drużyn i sędziów, szyb i siatek oddzielających taflę od trybun 1 mln 164 tys. 810 zł. W postępowaniu zgłosiły się dwie firmy. Gamak z Jastrzębia-Zdroju za dostarczenie i montaż infrastruktury oczekuje 1 mln 163 tys. 334 zł, a Next-Art Tomasz Cisek z Rudy Śląskiej 1 mln 339 tys. 470 zł. Teraz pracownicy ZIS ocenią złożone oferty i zadecydują, czy i z kim podpiszą umowę.

Bandy na lodowisku Cracovii. Czas goni

Przypomnijmy, że Comarch Cracovia, która korzysta z lodowiska przy ulicy Siedleckiego na podstawie umowy użytkowania, otrzymała na ten sezon warunkowe dopuszczenie do gry do 31 grudnia. Jest to jedno z dwóch lodowisk w ekstralidze hokeja (drugie jest w Jastrzębiu-Zdroju), które nie posiada nowoczesnych band.

Jak informował na początku września portal hokej.net, dwa lata temu spełniające aktualne wymogi bandy zainstalowane zostały na obiekcie w Tychach, a w zeszłym roku w Oświęcimiu, Sanoku, Nowym Targu, Toruniu i Katowicach. Nowe bandy oczywiście mają także w Sosnowcu, gdzie w tym roku została otwarta nowa hala.

Lodowisko w Krakowie nie jest w najlepszym stanie, na co uwagę zwracał prezes klubu Janusz Filipiak. Kolejne etapy jego modernizacji na koszt miasta zakładają instalację nowej automatyki systemu mrożenia tafli. Ma też się pojawić lepsze oświetlenie meczowe, nagłośnienie i monitoring bramek. Na razie nie są znane planowane terminy ogłoszenia postępowań.

Comarch kupi akcje Cracovii?

Prace w hali lodowej są wynikiem porozumienia zawartego przez Comarch (główny udziałowiec klubu), MKS Cracovia i miasto w sprawie wykupu przez firmę Filipiaka należących do gminy 33,64 proc. akcji klubu. W kolejnym przetargu na sprzedaż pakietu (w poprzednich nikt się nie zgłosił) termin składania ofert minął 13 października. Otwarcie ma nastąpić 31 października.

W ubiegłym tygodniu zapytaliśmy rzeczniczkę Comarchu, czy warunki porozumienia są aktualne. – Pana zapytanie dotarło do Comarch SA, skierowałam je do zarządu i czekam na odpowiedź. Natychmiast po jej otrzymaniu, wrócę do pana ze zwrotną informacją – odpisała nam 12 października Łucja Burek. Była to ostatnia wiadomość, którą otrzymaliśmy od rzeczniczki.

Dodajmy, że porozumienie Comarchu, Cracovii i miasta ma doprowadzić także do niezbędnych remontów na stadionie piłkarskim przy ulicy Kałuży z budżetu Krakowa.