Duma Ludwinowa. Garbarnia zaprezentowała strój na stulecie i otworzyła sklep internetowy [ZDJĘCIA]

fot. Copyright: Bartek Ziolkowski

Klub z Ludwinowa przez kilka dni pokazywał fragmenty stroju i rozbudzał ciekawość, ale w końcu nadeszła pora, by koszulki meczowe przygotowane specjalnie z okazji setnej rocznicy założenia pokazać kibicom.

Garbarnia wraz z firmą Hummel, sponsorem technicznym drugoligowca, stworzyły pierwszy w historii klubu dedykowaną koszulkę meczową. Główny trykot, w którym zawodnicy będą występować w domowych rywalizacjach, został wykonany w oparciu o dwa odcienie tradycyjnego koloru brązowego, z zawarciem minimalistycznej wstawki w kolorze niebieskim. Ponadto, w celu podkreślenia roku jubileuszowego, oprócz okolicznościowego herbu znalazły się na nim elementy w kolorze złotym.

W koszulce wyjazdowej kolorem dominującym jest biały, natomiast rękawy zdobi brąz. Na całości trykotu widnieje delikatny wzór, który tworzy harmonijną kompozycję. Całość uzupełniają brązowe i białe spodenki wraz z getrami, na których znalazła się data założenia klubu rok 1921.
"W celu podkreślenia tożsamości Garbarni Kraków z krakowskim Ludwinowem, a także największych sukcesów klubu, na wewnętrznej stronie kołnierza widnieje jubileuszowy herb wraz z napisem Duma Ludwinowa, natomiast powyżej hasło Mistrz Polski 1931. Na rękawach znalazły się dwie daty: 1921 oraz 2021, które wskazują na rok założenia Garbarni Kraków oraz rok jubileuszowy. Ponadto na potniku widoczny jest haftowany napis RKS Garbarnia. Haftowany jest także herb, który znajduje się zarówno na koszulce, jak i na spodenkach. Po bokach na przedniej części koszulki zostały wszyte metki z herbem klubu i firmy Hummel, które potwierdzają personalizację koszulki" poinformował Garbarnia.

Koszulki, a także inne jubileuszowe gadżety można kupować w pierwszym w historii sklepiej internetowym mistrza Polski.

Ostatnie szlify przed walką o punkty

Piłkarze Garbarni, prowadzeni przez trenera Łukasza Surmę, wrócą na drugoligowe boiska 27 lutego. O godzinie 13 zagrają na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. W najbliższy weekend czeka ich ostatni sparing z Ruchem Chorzów.