Dwóch obrońców Wisły z nowymi umowami. Czeski trener nie otrzymał propozycji?

fot. Krzysztof Porębski

Adi Mehremić przedłużył kontrakt do końca sezonu 2022/2023, z kolei umowa Macieja Sadloka będzie obowiązywać do 30 czerwca przyszłego roku.


Piłkarze Wisły przebywają na wakacjach i wciąż nie wiedzą, kto będzie ich trenerem. Klub nie ogłosił jeszcze nazwiska nowego szkoleniowca, który zastąpi Petera Hyballę, pożegnanego pod Wawelem przed ostatnią kolejką. Na giełdzie potencjalnych następców pojawiły nazwiska Radosława Sobolewskiego, Pavola Stano czy Martina Svedika. Ten ostatni jest Czechem, który prowadził FC Slovacko, i według portalu isport.cz odrzucił propozycję pracy pod Wawelem.


Informację te zdementował w mediach społecznościowych Jarosław Królewski, jeden ze współwłaścicieli spółki. „Trudno odmówić, jeśli nie otrzymało się oferty. Żadna z poniższych kandydatur nie była przez Wisłę rozpatrywana, a co dopiero złożona oferta” – napisał Królewski na Twitterze.

Pozostaje nam więc czekać na oficjalne potwierdzenie, kto 16 czerwca rozpocznie z mocną zmienioną drużyną przygotowania do rywalizacji z 17 innymi zespołami.

W ostatnich dniach Wisła podała więcej konkretów pozyskania Holendra Eschrafa El Mahdiouiego. To defensywny pomocnik, który ma być następcą Vullneta Bashy. Ostatnie cztery sezony nowy piłkarz spędził w słowackim AS Trenczyn, gdzie był także kapitanem. Z Wisłą podpisał trzyletnią umowę, w młodości trenował w słynnej akademii Ajaxu Amsterdam.

– Ekstraklasa to silna liga. Znam największe zespoły, jak Wisła Legia czy Lech. Mam nadzieję, że pomagę w poprawie gry drużyny i że będziemy wygrać w stanie tak dużo meczów, jak to tylko możliwe – mówi pomocnik.

 El Mahdioui
El Mahdioui


Mehremić i Sadlok zostają

Przy Reymonta zostają dwaj obrońcy. O miejsce na środku defensywy z Alanem Urygą (przychodzi z Wisły Płock, ale straci przygotowania z powodu złamania kości śródstopia w czasie wakacji - informacja za "Gazetą Krakowską") i Michalem Frydrychem będzie rywalizował Adi Mehremić. 29-letni Bośniak trafił do Białej Gwiazdy w sierpniu 2020 roku i rozegrał 11 meczów (jeden gol). Byłoby ich więcej, jednak zawodnik nie grał od końca lutego, po tym jak odniósł kontuzję uszkodzenia więzadła stawu skokowego w spotkaniu przeciwko Pogoni Szczecin.

Ósmy sezon w Wiśle zacznie 32-letni Maciej Sadlok. Lewy obrońca rozegrał w ubiegłym sezonie minimalną liczbę minut przewidzianą w umowie i kontrakt automatycznie przedłużył się o rok. W sezonie 2020/2021 zaliczył 25 występów w ekstraklasie i dwa gole. Ostatnie spotkania opuścił z powodu urazu, co jest częstym przypadkiem w karierze wychowanka Pasjonata Dankowice.