News LoveKraków.pl

Dzieci ze szkoły specjalnej nie będą już ćwiczyć na korytarzu [WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA]

Wizualizacja obiektu fot. GRUPA 68 ARCHITEKCI SP. J.

Przy Zespole Szkół Specjalnych nr 11 w Bieżanowie-Prokocimiu powstanie dwukondygnacyjna sala rehabilitacyjno-sportowa z garażem podziemnym.

Budynek zaprojektowany przez Grupa 68 Architekci sp.j. o nieregularnym kształcie i wymiarach 26,6 m na 30 m stanie w południowo-zachodniej części terenu przy al. Dygasińskiego. Będzie przylegać łącznikiem do zachodniej elewacji szkoły. Przed budową konieczne będzie rozebranie jednej z dwóch wiat i części ogrodzenia. Na jednokierunkowy zmieni się główny układ komunikacyjny na działce. Samochody będą wjeżdżać istniejącym wjazdem z ulicy Smolarzy i wyjeżdżać na ulicę Prostą.

Bieżanów-Prokocim. Hala sportowa dla osób z niepełnosprawnościami

Zjazd z Prostej jednocześnie będzie służył jako wjazd do garażu podziemnego dla 12 samochodów. Na parterze znajdzie się pięć sal dydaktyczno-rehabilitacyjnych o powierzchni niespełna 40 m2 każda oraz zaplecze sanitarne. Na piętrze zaprojektowano dwie większe sale (ok. 130 m2 i 135 m2) o wymiarach boisk do gry w boccia – dyscyplina paraolimpijskiej wywodząca od włoskiej gry w bule. Sale będzie można połączyć w jedną dużą, co umożliwi organizację wydarzeń dla całej szkoły, nie tylko związanych ze sportem i rehabilitacją. Na stropie zostaną zawieszone urządzenia rehabilitacyjne i szynowe podnośniki dla niepełnosprawnych. Sala rehabilitacyjno-sportowa będzie połączona z istniejącym budynkiem szkoły na parterze i pierwszym piętrze korytarzami w spadku do 5 proc. nachylenia. Będzie też winda, która umożliwi jednoczesny transport dwóch uczniów na wózkach inwalidzkich z opiekunami.

Nie będą musieli ćwiczyć na korytarzu

– 99 proc. uczniów naszej szkoły to osoby z niepełnosprawnością ruchu, poruszające się na wózkach. Aktualnie brakuje nam większej sali do zajęć ruchowych, które obecnie odbywają się np. na niewielkim korytarzu, gdzie przychodzą pacjenci do poradni, co jest mało komfortowe. Przy dobrej pogodzie korzystamy z przyszkolnego ogrodu. Nie potrzebowaliśmy dużej hali sportowej, bo nasze klasy są mało liczne, czteroosobowe. Nowy obiekt, zwłaszcza dwie sale na pierwszym piętrze, umożliwią nam także organizację zawodów czy szkolnych uroczystości – powiedział nam Paweł Szczawiński, dyrektor szkoły.

Zarząd Infrastruktury Sportowej 13 marca ogłosił przetarg na prace budowlane. Termin składania ofert mija 28 marca. Zwycięska firma będzie miała 45 miesięcy od podpisania umowy na zakończenie inwestycji.

News will be here