Dziś wybory nowego prezesa Garbarni po rezygnacji Grzegorza Bartosza. „Nie odwracam się od klubu”

Grzegorz Bartosz, ustępujący prezes Garbarni fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

27 lipca odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków RKS Garbarnia. Czy uda się wybrać nowego prezesa zarządu?

Obecna kadencja zarządu upływa za rok. 11 lipca niespodziewanie rezygnację złożył stojący na jego czele Grzegorz Bartosz. W krótkim komunikacie klub podał, że doszło do niej z przyczyn osobistych.

– Nie odwracam się od Garbarni, cały czas jestem gotowy do pomocy. Tutaj grałem w piłkę, byłem też przewodniczącym komisji rewizyjnej i wiceprezesem ds. marketingu – mówi Bartosz portalowi LoveKraków.pl.

Wybory nowego prezesa Garbarni

W związku z tym na 27 lipca zwołano nadzwyczajne walne zebranie, które zgodnie ze statutem odbywa się na żądanie komisji rewizyjnej, 1/3 członków lub z inicjatywy zarządu. Pierwszy termin wyznaczono na godzinę 17, drugi na 17:30.

W porządku obrad znajduje się 14 punktów, w tym: wystąpienie ustępującego prezesa, głosowanie nad uchwałą o udzieleniu mu absolutorium, zgłoszenie kandydatów na nowego prezesa, wybór prezesa i jego przemowa.

Rezygnacji nie złożyli pozostali członkowie zarządu: wiceprezes ds. sportowych Stanisław Śliwa oraz Paweł Ciszek, Marcin Ciszek, Krzysztof Szopa i Szczepan Buryło. Każdy z nich może być kandydatem na prezesa, o ile wyrazi na to zgodę.

Głosowanie odbywa się w sposób jawny poprzez podniesienie w górę ręki osób z prawem głosu. Uchwały nadzwyczajnego zgromadzenia zapadają zwykłą większością głosów w obecności: w pierwszym terminie co najmniej połowy uprawnionych do głosowania, a w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych.

Przygotowania do III ligi

Garbarnia Kraków spadła z II ligi i dokonuje się w niej rewolucja kadrowa. Zespół tworzą głównie młodzi piłkarze. W ostatnim czasie do klubu wrócili Michal Klec (wypożyczony z Odry Opole), Michał Czekaj (ostatnio Raków II Częstochowa) i Daniel Morys (Stal Brzeg, wypożyczenie z Resovii). Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Plutę rozpocznie sezon u siebie. 4 sierpnia o godzinie 17:30 podejmie Unię Tarnów.

Jesienią (od 7. kolejki II ligi, 2-3 września) mecze w roli gospodarza na stadionie Garbarni będzie rozgrywała Sandecja Nowy Sącz, które czeka na zakończenie budowy swojego obiektu.