Finał Pucharu Polski siatkarzy wróci do Krakowa po dwóch latach. Nowa lokalizacja

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Za trzy miesiące w Tauron Arenie Kraków odbędzie się turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy z udziałem czterech drużyn. W marcu 2021 roku zdobywca trofeum został wyłoniony w hali Hutnika.

Cztery najlepsze drużyny obecnej edycji Pucharu Polski zagrają w Krakowie najprawdopodobniej w ostatni weekend lutego przyszłego roku (25-26.02). W tym czasie terminarz siatkarskiej Plus Ligi, najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, nie przewiduje rozgrywania kolejki ligowej. Od przedstawicieli Polskiej Ligi Siatkówki i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie usłyszeliśmy, że termin i miejsce rozegrania turnieju nie zostały jeszcze oficjalnie podane, ponieważ trzeba dopiąć formalności, czyli podpisać umowę. Siatkarskie emocje w pierwszej połowie roku zapowiedziała w ubiegłym tygodniu wicedyrektor ZIS Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk, która wzięła udział w spotkaniu dotyczącym wydarzeń w Tauron Arenie Kraków.

Dominacja ZAKS-y

W dwóch ostatnich sezonach po trofeum Pucharu Polski sięgali siatkarze Grupy Azoty ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle, którzy łącznie mają na koncie dziewięć tryumfów w rozgrywkach. 14 marca 2021 roku z sukcesu cieszyli się w Krakowie – w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy w Nowej Hucie. W półfinale stoczyli pięciosetowy bój z Aluron CMC Wartą Zawiercie, a w finale wygrali do zera z Jastrzębskim Węglem. Mecze odbyły się w małym obiekcie, ponieważ z powodu pandemii koronawirusa na trybuny nie można było wpuścić kibiców.

– Teraz będziemy mogli zaprosić kilkanaście tysięcy widzów do Tauron Areny Kraków – zapowiada Michał Sobolewski, rzecznik prasowy ZIS.


Nowa formuła PP, zespoły Plus Ligi dołączą w ćwierćfinale

W tym sezonie rozgrywki o siatkarski Puchar Polski po raz kolejny zmieniły formułę. Kilka dni temu zakończyła się druga z czterech rund, po których poznamy dwóch ćwierćfinalistów z niższych lig. Pozostałe sześć miejsc zajmą najwyżej sklasyfikowane drużyny po pierwszej rundzie fazy zasadniczej Plus Ligi.

Latem w Tauron Arenie Kraków odbędzie się inna siatkarska impreza, jubileuszowy XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. 

Którą dyscyplinę halową najbardziej lubisz oglądać?

  • 18,3% (13)
  • 29,6% (21)
  • 46,5% (33)
  • 5,6% (4)

Aktualności

Pokaż więcej