Głośne nazwiska na murawie! Reprezentacja Krakowa pokonała oldbojów Garbarni [VIDEO]

fot. Garbarnia Kraków

Reprezentacja Krakowa pokonała 1:0 zespół oldbojów Garbarni w meczu towarzyskim z okazji stulecia ludwinowskiego klubu. O godzinie 16 rozpocznie się jubileuszowe spotkanie Brązowych z Wisłą Kraków. Transmisja na profilu Garca TV w serwisie YouTube.


W sobotnie popołudnie obiekt jubilatki zaczął wypełniać się kibicami, którzy wykupili wszystkie dostępne bilety (999). Organizatorzy mieli szczęście, bo pogada dopisała i jeden z najważniejszych punktów świętowania stulecia był organizowany w słoneczny dzień i w bardzo rodzinnej atmosferze. Na młodszych i starszych czekała strefa zabaw, a także punkty z posiłkami i napojami.

O godzinie 14 na murawę wyszły jedenastki oldbojów Garbarni i Reprezentacja Krakowa, w której oglądaliśmy dawne gwiazdy pozostałych klubu spod Wawelu. W 20. minucie goście, grający w biało-niebieskich strojach, wyszli na prowadzenie po wiślacko-pasiastej akcji. Paweł Brożek zagrał na prawo do Łukasza Kubika, który po chwili pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Oldboje Garbarni mieli swoje szanse, jednak bardzo dobrze między słupkami spisywał się Zbigniew Dulba, a po przerwie wynik się nie zmienił.

Oficjalne kadry obu drużyn liczyły około 30 nazwisk, jednak dużo więcej było przedstawicieli Brązowych, którzy nie mieścili się na ławce rezerwowych. Zespół kadry Krakowa był mniej liczny, za to na pewno występowali w nim piłkarze, którzy więcej osiągnęli nie tylko w ligowej, ale także reprezentacyjnej piłce.

Pod koniec pierwszej połowy (oldboje grali 2x30 minut) na obiekt Garbarni dotarli piłkarze Białej Gwiazdy, którzy przyglądali się fragmentom meczu z udziałem nieco starszych kolegów

Oldboje Garbarni – Reprezentacja Krakowa 0:1 (0:1)

Bramka: Kubik (20.).

Powołani do zespołu Garbarni: Dzierżanowski, Podgórski, Śliwa, Włodarz, Praciak, Pluta, Brak, Jędrszczyk, Kwater, Nocoń, Szwczyk, Piszczek, Borovicanin, Ogar, Małota, Schacherer, Kalemba, Kłaput, Kokoszka, Ciszek, Rapacz, Rożek, Szopa, Płaneta, Machlowski, Szumski, Błoński, Nowak, Ścibor. Trenerzy: Tadeusz Kotlarczyk, Andrzej Kucharczyk.

Powołani do Reprezentacji Krakowa: Kusia, Kraczkiewicz, Stolarz, Mika, Księżyc, Dulba, Kowalik, Janik, Jałoch, Paweł Brożek, Piotr Brożek, Bukalski, Czerwiec, Małek, Matyja, Głowacki, Sobolewski, Szymkowiak, Ł. Kubik, Radwański, Wasilewski, Nowak, Koźmiński, Motyka, Walankiewicz, Zając,Węgrzyn, Sarnat, Nawrocki, Jamróz. Trenerzy: Ireneusz Adamus, Michał Królikowski.

 


comments powered by Disqus