Gorący wieczór dla kibiców Wisły. Cztery informacje, w tym trzy bardzo ważne

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

15 czerwca między godziną 21 a 23 Wisła Kraków wydała cztery komunikaty. Jak można było się spodziewać, w klubie pozostają dyrektor sportowy Kiko Ramirez i trener Radosław Sobolewski. Umowę przedłużył obrońca David Junca, zaś kontrakt z napastnikiem Sergio Benito został rozwiązany.

Kiko Ramirez został dyrektorem sportowym Białej Gwiazdy w grudniu ubiegłego roku, po bardzo nieudanej w wykonaniu drużyny rundzie jesiennej. Miał za zadanie wzmocnić kilka pozycji i z zadania tego wywiązał się bardzo dobrze. Ściągnął sześciu zawodników, przede wszystkim swoich rodaków: Sergio Benito, Mikiego Villara, Jamesa Igbekeme, Tachiego, Davida Junkę i Aleksa Mulę.

Jedynie pierwszy z nich, najmłodszy w tym gronie, nie spełnił oczekiwań. Pozostali w wielu spotkaniach pokazali jakość, byli lepsi od piłkarzy, którzy grali na ich pozycjach w pierwszej rundzie.

Nowa umowa Ramireza, byłego trenera Wisły, będzie obowiązywała przynajmniej do końca następnego sezonu. 

– Mimo że w tym sezonie nie udało nam się awansować do ekstraklasy, to uważam, że stworzyliśmy zaczątki czegoś obiecującego. Zdajemy sobie sprawę jak wiele pracy przed nami - jednak liczymy, że ten sezon będzie kontynuacją stabilnego rozwoju klubu i drużyny – powiedział prezes Jarosław Królewski.

Kiko Ramirez. Fot. Mateusz Kaleta
Kiko Ramirez. Fot. Mateusz Kaleta


Za formę zawodników nadal będzie odpowiedzialny sztab kierowany przez trenera Radosława Sobolewskiego. Nowa umowa została podpisana na rok, z opcją przedłużenia w przypadku awansu.

– Przyglądając się pracy trenera i sztabu szkoleniowego, wierzymy w powodzenie tej misji, która rozpoczęła się przed kilkoma miesiącami. Ufamy, że jedynym słusznym krokiem jest kontynuacja współpracy w zakresie budowy i rozwoju pionu sportowego – komentuje dyrektor sportowy.

Sobolewski przejął drużynę w październiku, zastępując zwolnionego Jerzego Brzęczka, którego był asystentem. Poprowadził zespół w 25 meczach - do 14 zwycięstw, 4 remisów i 7 porażek w lidze, Pucharze Polski oraz barażu o ekstraklasę.

Kiko Ramirez. Fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Kiko Ramirez. Fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl


Nowe kontrakty Junki i pożegnanie z Benito

W klubie zostaje jeden z najlepszych zawodników ściągniętych zimą. Lewy obrońca David Junca związał się nowym rocznym kontraktem z opcją przedłużenia. W rundzie wiosennej 30-latek rozegrał 13 spotkań, a do dobrej gry obronnej dołożył gola i asystę w ofensywie.

– David to bez wątpienia lider na boisku i w szatni, dlatego zależało nam na tym, aby pozostał częścią Wisły Kraków. Pozostaje mi życzyć powodzenia w realizacji celów przede wszystkim drużynowych – mówi dyrektor Ramirez.

David Junca. Fot. Mateusz Kaleta
David Junca. Fot. Mateusz Kaleta


Z klubu odchodzi Sergio Benito. Umowa obowiązująca do 30 czerwca 2024 została rozwiązana za porozumieniem stron. 24-latek zagrał w 10 spotkaniach.

– Po analizie podjęliśmy decyzje o rozstaniu z Sergio Benito, który nie bedzie kontynuował kariery w Krakowie. Dziękujemy mu jednak za zaangażowanie i postawę, życząc powodzenia w realizacji kolejnych piłkarskich wyzwań – wygłosił formułkę dyrektor sportowy Wisły.