Igrzyska Europejskie. Sześć inwestycji sportowych w Krakowie. Brakuje basenu

12 inwestycji sportowych znalazło się w projekcie rozporządzenia rządu w sprawie przygotowań do Igrzysk Europejskich w 2023 roku. W Krakowie planowana jest modernizacja m.in. stadionu Wisły.
Fot.. Tomasz Urynowicz
Fot.. Tomasz Urynowicz

Obiekt przy ulicy Reymonta ma być areną ceremonii otwarcia i zamknięcia. Miasto szacuje koszt modernizacji na 60 mln zł.

Rząd ma również zapłacić za przebudowę toru kajakarstwa górskiego przy ulicy Kolnej i budowę w tym samym miejscu obiektu do kajakarstwa klasycznego. Przy hali Cracovii (al. Focha) ma powstać boisko do koszykówki 3x3, planowana jest także modernizacja bieżni stadionu lekkoatletycznego AWF oraz rozbudowa hali gier uczelni (al. Jana Pawła II).

Na liście brakuje budowy basenu olimpijskiego przy Zespole Szkół Łączności.

Przeciągające się rozmowy

Kraków wciąż nie podjął ostatecznej decyzji, czy zostanie współgospodarzem igrzysk. Prezydent Jacek Majchrowski przesunął ostateczny termin, w którym rząd ma zapewnić również fundusze na inwestycje pozasportowe. Prezydent dał władzy centralnej czas do końca roku. W najbliższym czasie mają się odbyć ponadto rozmowy i negocjacje w zakresie dofinansowania inwestycji transportowych.