Islandczyk będzie grał dla Cracovii. Reprezentant kraju konkurentem dla Pawła Jaroszyńskiego

fot. cracovia.pl

29-letni lewy obrońca David Kristjan Olafsson przechodzi testy medyczne przed podpisaniem umowy z krakowskim ekstraklasowiczem.

W tym oknie transferowym (zamyka się 27 lutego) Cracovia bierze piłkarzy głównie z półnicy Europy. Z Valerengi Oslo wypożyczyła albańskiego środkowego obrońcę Eneo Bitriego, a jej nowym rozgrywającym został Duńczyk Mikkel Maigaard (wcześniej Sarpsborg 08). Wzmacnia też lewą obronę (wahadło) Islandczykiem Davidem Kristjanem Olafssonem z ligi szwedzkiej.

Jej czwarty nowy zawodnik w sezonie 2023 (w Szwecji gra się systemem wiosna-jesień) występował w ekstraklasie. Rozegrał dla Kalmar FF 30 meczów, strzelił jednego gola i tylko raz został ukarany żółtą kartką. W rozgrywkach w 2022 roku również był podstawowym zawodnikiem drużyny (29 spotkań, dwa gole, asysta i sześć kartek). Na koncie ma także 81 rozegranych meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej Islandii. 

Olafsson jest 15-krotnym reprezentantem kraju, z jedną bramką na koncie. Zadebiutował w towarzyskim meczu z Estonią w 2019 roku. Ostatni występ w narodowych barwach zanotował 26 marca 2023 w eliminacjach misrzostw Europy z Lichtensteinem. Jego drużyna wygrała 7:0, a on otworzył wynik i asystował przy golu na 6:0. 

Islandczyk ma konkurować z Pawłem Jaroszyńskim. Przed wyjazdem na piątkowe spotkanie z Piastem Gliwice (0:0) lewy obrońca był pytany o konkurenta. – To jest normalne, każdy musi mieć konkurencję na swojej pozycji. Nie ukrywam, że jej oczekuję, bo to dodatkowy bodziec do cięższego treningu – podkreślił 30-latek.