Jest nowy dyrektor w Cracovii. Wcześniej pracował z obecnym prezesem

fot. LUKASZ ZOLADZ

Jarosław Gambal dołączył do Cracovii w roli dyrektora działu skautingu.

Jarosław Gambal jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, które ukończył z tytułem doktora nauk o kulturze fizycznej. W swojej dotychczasowej karierze był między innymi pierwszym trenerem IV-ligowego Orkanu Szczedrzykowice, trenerem i koordynatorem Football Academy Lubin, szefem skautingu i dyrektorem sportowym SSM Agency, głównym analitykiem AWF Wrocław i konsultantem naukowym firmy SportPredictor.

Pracował również w dwóch ekstraklasowych klubach. Między 2018 a 2019 rokiem był koordynatorem pionu sportowego w Zagłębiu Lubin (w czasie, kiedy prezesem Zagłębia był obecny prezes Cracovii Mateusz Dróżdż), a między 2022 a 2024 rokiem pracował jako skaut pierwszego zespołu w Rakowie Częstochowa, gdzie może poszczycić się sukcesami - mistrzostwem Polski, Superpucharem Polski i awansem do fazy grupowej Ligi Europy.

– Trafiłem do klubu o bardzo dużym potencjale, jeśli chodzi o stadion, bazę, kibiców oraz samo miasto. To na pewno pozwoli lepiej przekonywać poszczególnych zawodników do dołączenia do projektu Cracovii. Najciekawszym argumentem dla mnie jeśli chodzi o dołączenie do klubu, była możliwość rozwinięcia projektu Cracovii – mówi Jarosław Gambal.

Dodaje, że „wiedziałem, czego się spodziewać po prezesie, jakie ma standardy, jak jest pracowity i dostępny, co w mojej dziedzinie jest istotne, bo ważny jest szybki przekaz informacji”.