Juvenia będzie dziś bronić pozycji lidera. Nowy sponsor na froncie koszulek

Juvenia Kraków wchodzi w decydującą fazę walki o mistrzostwo Polski w rugby 15-osobowym. Liderzy tabeli podejmą dziś (30 marca) MKS Awentę Pogoń Siedlce – zespół o bardzo mocnym składzie i wielkich aspiracjach. Cel Smoków może być tylko jeden – zwycięstwo i umocnienie się na pierwszym miejscu. Początek o godzinie 14.

Od zakończenia jesiennej serii gier priorytety liderów tabeli pozostają niezmienne. Trener Konrad Jarosz zapowiedział walkę o medale, a jego podopieczni zamierzają konsekwentnie realizować założenia, prowadzące do tego celu. Ostatnie potknięcie w Gdyni nie zmienia nastawienia Juvenii, a staje się jedynie dodatkową motywacją do pracy i udowodnienia swojej siły w kolejnych meczach. Zespół z Mazowsza po przejęciu byłych zawodników Skry Warszawa ma obecnie najszerszy skład w ligowej stawce i ogromne ambicje, by włączyć się do walki o medale. Juvenia jednak ma w spotkaniu 13. kolejki coś do udowodnienia. Smoki chcą nie tylko walczyć o mistrzostwo, ale również uzyskać prawo do rozegrania finału na własnym terenie. Pierwszym krokiem do tego celu będzie pokonanie Pogoni i utrzymanie pozycji lidera.

Trener gospodarzy nie będzie mógł w tym spotkaniu skorzystać z pomocy dwóch podstawowych rwaczy. Radion Jaworszczuk leczy lekki uraz kolana, a Marcin Morus złamał nos podczas ostatniego spotkania w Gdyni. Mimo to szeroka kadra zespołu pozwala szkoleniowcowi wypełnić tę lukę i przygotować optymalny skład.

Noho wchodzi na koszulki Juvenii Kraków

Juvenia Kraków w sierpniu 2023 rozpoczęła współpracę z dweloperem Noho Investment. Po półrocznych doświadczeniach firma zdecydowała się powiększyć swoje zaangażowanie i wsparcie dla klubu. Tym samym logo sponsora od marca 2024 znalazło się na froncie meczowych koszulek pierwszej drużyny.

– Jesteśmy dumni, że możemy wspierać jeden z najstarszych krakowskich klubów sportowych, którego nieoceniony wkład w pracę z młodymi ludźmi, w kształtowanie dyscypliny, współpracy drużynowej oraz naukę zasad fair-play, przyczynia się do sukcesów krakowskiej młodzieży. Sport i aktywność fizyczna są integralną częścią rozwoju osobistego każdego młodego człowieka, budującą poczucie celu i determinację w dążeniu do niego. Stąd nasze zaangażowanie i wsparcie działalności Rzemieślniczego Klubu Sportowego Juvenia Kraków – powiedział Dawid Sporysz, dyrektor zarządzający Noho Investment.

– Większe zaangażowanie Noho Investment oznacza, że zbudowaliśmy między sobą zaufanie i dobrą relację. Wierzę, że ta współpraca przyniesie jeszcze wiele korzyści obu stronom – podkreślił Rafał Budka, prezes Juvenii.
News will be here