Juvenia przygotowuje się do walki o mistrzostwo

fot. materiały prasowe

Lider rozgrywek i jedyna niepokonana jesienią drużyna ekstraligi rugby, Juvenia Kraków, wchodzi w decydującą fazę przygotowań do walki o medale mistrzostw Polski.

W czwartek Smoki rozpoczęły czterodniowe zgrupowanie w Poroninie. Za tydzień zagrają mecz sparingowy z Budowlanymi w Lublinie, a tydzień później rozpoczną wiosenną serię gier wyjazdowym starciem z Arką Gdynia.

Swój ostatni mecz jesienią, Juvenia rozegrała w ostatni weekend października, pokonując Lechię Gdańsk 36:27. Po dwutygodniowej przerwie w listopadzie, zawodnicy wrócili do treningów indywidualnych. Część realizowała program przygotowany przez sztab klubowy, część program reprezentacji Polski w rugby 7. Aż 11 krakowian jest w szerokiej grupie, z którą pracuje walijski szkoleniowiec Chris Davies oraz jego asystent, a zarazem pierwszy trener Smoków – Konrad Jarosz.

Wszyscy w dobrej formie

– Po przygotowaniach kondycyjnych, od początku lutego skupiliśmy się na treningach na boisku. Co najważniejsze skład pozostaje bez zmian. Wrócili do nas Namibijczycy, którzy na część zimy pojechali do domu. Wszyscy dotarli do Krakowa w dobrej formie. Oczywiście niektórzy gracze zmagają się z drobnymi urazami, które w naszym sporcie są codziennością, ale trenujemy regularnie w dużej, ponad 30-osobowej grupie. Na obóz do Poronina zabieram 36 rugbistów, w tym czterech najzdolniejszych juniorów, którzy dzięki temu będą mieli okazję poczuć się częścią drużyny – twierdzi szkoleniowiec Juvenii Kraków.

Jedynym nieobecnym w składzie treningowym zespołu jest Artur Fursenko. Skrzydłowy i reprezentant Polski przeszedł jesienią operację kolana i trwa jego rehabilitacja. Być może wróci na boisko jeszcze wiosną, ale warunkiem jest pełna sprawność i regeneracja.

– Obóz treningowy w Poroninie ma być już przygotowaniem do gry. Mniej będzie elementów kondycyjnych, czy motorycznych, a zdecydowanie więcej ćwiczeń schematów gry, współpracy w obronie i stałych fragmentów, takich jak młyn, czy aut. W niedzielę 10 marca, na zakończenie zgrupowania Juvenia rozegra sparing wewnętrzny, a tydzień później zmierzy się z Edach Budowlanymi Lublin. Mecz zaplanowano na niedzielę w Lublinie – mówi Kajetan Cyganik, rzecznik Juvenii.

Zespół rozpocznie zmagania 23 marca o godz. 16 wyjazdowym meczem z Arką Gdynia. Kolejne spotkanie, 30 marca (w Wielką Sobotę) o godz. 14 z Awentą Pogoń Siedlce.