Kickboxing pod ziemią. Gala federacji Strike King w Wieliczce

13 stycznia 2024 w kopalni w Wieliczce w ringu zmierzą się sportowcy na najwyższym poziomie. Walczyć będą m.in. Mariusz Wach, Tomasz Sarara, Gracjan Szadziński, Alan Kalski, Łukasz Rajewski, Vanessa Romanowski, Filip Miszczak, Łukasz Bartnik, Patryk Dziadzio, Karol Łasiewicki i Damian Piskorz.

Pierwsze wydarzenie organizowane przez federację Strike King odbędzie się w miejscu, które wpisuje się w założenia jej działalności. Organizacja gali kickboxingu w Kopalni Soli „Wieliczka” to połączenie tradycji z innowacyjnością. Federacja chce zapewnić widzom rozrywkę na światowym poziomie, jednocześnie powracając do korzeni światowego K-1 i nawiązując do historii – do najlepszych czasów sportów uderzanych. Organizatorzy szczególną uwagę zwracają na wybrane przez siebie miejsce. Z pewnością będzie ono wyzwaniem w kontekście organizacji takiego wydarzenia, ale walki w takiej przestrzeni będą robić wrażenie.

– Niezwykłe wnętrza Kopalni Soli „Wieliczka” przyciągają swoją niepowtarzalnością i jedyną w swoim rodzaju atmosferą. Dlatego też każdego roku solne komory są miejscem kilkuset rozmaitych wydarzeń. W podziemnych wyrobiskach odbywają się bale, konferencje, koncerty muzyki rozrywkowej i klasycznej, spektakle teatralne i inne niecodzienne przedsięwzięcia, w tym także eventy sportowe – pisze federacja na swojej stronie internetowej.

Wydarzenia w wyjątkowych miejscach

– Chcemy, żeby wszystkie wydarzenia odbywały się w wyjątkowych lokalizacjach, które podkreślą oryginalny charakter działalności organizacji. Nasz projekt to nie tylko zwykłe gale kickboxingu, to ludzie, którzy w innowacyjny i kreatywny sposób chcą sprostać oczekiwaniom wymagających widzów, głodnych prawdziwych sportowych emocji, ale też niezapomnianej rozrywki z nutą oryginalności połączonej z kulturą i historią – mówi Bartosz Batra, prezes federacji.

Gala odbędzie się 13 stycznia w Kopalni Soli „Wieliczka”. Wcześniej mają zostać zorganizowane dwie konferencje z zawodnikami.

Aktualności

Pokaż więcej